ÇAPA ÇOK ÜZGÜN

 ÇAPA ÇOK ÜZGÜN

Gençlerbirliği-Eskişehirspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında hüzün vardı. Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, çok önemli açıklamalarda bulundu.   Maçın bu şekilde sonuçlanmasının sürpriz olmadığını ifade eden Fuat Çapa, “Neyi konuşalım, halimizi mi, maçı mı  değerlendirelim. Bunun bu şekilde olacağı belliydi. Çünkü önceki oynadığımız iki karşılaşmada da bu yana 11 kişiyle 90 dakikayı tamamlayamadık. Oyuna konsantre bir şekilde başladık. Duran toptan gereksiz bir gol yedik. Nobre’yi tüm Türkiye  biliyor. Gerekli önlemleri de almak için oyuncularımıza söyledik ama tecrübenin kurbanı olduk birinci golde. Bir yerden sonra final paslarında tecrübesizlikten kaybediyorsunuz. İkinci devre kırmızı kartı gördükten sonra da zaten maç tamamen koptu. Ona rağmen yediğimiz gollere bakınca 5 golün 3 tanesini biz verdik. Bu seviyede bu kadar hata yaparsanız rakipler affetmez. Bu kadar genç arkadaşı bir arada oynatırsanız, hatalar olacaktır. Mücadele anlamında yapabileceklerinin en iyisini yaptılar” dedi.

“HAYAL KURUYORUZ”
Takımdaki lisans problemi ile ilgili de Çapa, “Yalnız bu şekilde gidemez. Sonuçta üçüncü haftayı geride bıraktık. Sezon başında belirli bir parola ile başladık ama şu an 8 puan rakiplerin gerisindeyiz. Halen hayal kuruyoruz. Çünkü biz hayatta değiliz, üç gün sonra hayatta olup olmayacağımız belli olacak. Ama Halen şampiyonluk sevdası ile kendi kendimizi oyalıyoruz. Şu anda Acile gittik durumuzun ne olduğu belli ama bize ‘tatlı yemeyin’ diyorlar. Önce biz bir hastalıktan kurtulalım, önce bir ayakta kalalım, önce lisans işini çözelim, sonra bazı şeylerden bahsederiz. İnsanların duyarsız kalması beni şaşırtıyor. İnsanlar işin ciddiyetini kavrayamıyor. Futbolun şakası olmaz. Çıkmak çok zor, aşağı inmek çok kolay. Eskişehirspor ve Gençlerbirliği Süper Lig’e yakışan iki takım ümit edelim ki üç gün sonra Eskişehir olacak ya da bundan daha acı senaryolar devam edecek. Yetkili olan kişiler bu saatten sonra gerekli sorumluluğu almak zorundalar. Biz de belli bir süre sonra başka bir yerde çalışırı. 12 tane futbolcunun lisansı çıkmadı. Onları da dert etmiyorum. Hepsi kaliteli oyuncular mutlaka takım bulurlar.

Ama camia ne olacak. Takıma bu kadar bağlı olan insanlar ne yapacak bilemiyorum. İnsanların sevdasını ellerinden almaya kimsenin hakkı yok. Ümit ederim ki önümüzdeki günlerde olumlu şekilde gelişir, biz dönümüzdeki haftadan itibaren sahaya çıkarken 31 hafta da kalsa en azından bir hedef belirleriz ve o doğrultuda çalışırız.”

 

NEREDE HATA YAPTIK ?

GOLANKARA.COM Genel Yayın Yönetmeni Ali Öcal’ın, “Biz bugün Yenikent Osmanlı Stadı’nda Eskişehirspor’u izledik ama karşımızdaki fotoğraf bir Türkiye fotoğrafıydı. Futbol kültürü bu kadar yüksek Eskişehir gibi bir şehrin hüznü yaşamak içimizi açıttı. Biz nerede hata yapıyoruz ? “sorusuna Fuat Çapa şu şekilde cevapladı:” Bu sorunun cevabını herkes biliyor. Yalnız, biz sizin sorunuzun cevabını verecek yerde değiliz. Ben 2007 yılında Türkiye’ye geldim. 11 yıldır değişen hiç bir şey yok hep aynı şeyleri konuşuyoruz. Hiç şüpheniz olmasın 10 yıl sonra da aynı şeyleri konuşacağız. Bilic’in çok güzel bir sözü var. Bilic, “Türkiye’de futbolu idare edenlerin bilgisi yok,  bilgisi olanların da yetkisi yok” diyerek durumu çok güzel ifade etti. Biz şov peşindeyiz. Biz vitrine bakıyoruz. İçeride neler olup, bittiğini hiç merak etmiyoruz. Orduspor, Kayseri Erciyespor, Gaziantepspor , Mersin İdman Yurdu gibi kulüplere yenileri eklenir ise hiç sürpriz olmaz”

 

Yorum Yap