MKE ANKARAGÜCÜ’NDE ŞİKAYET DÖNEMİ BİTMELİ

111

MKE Ankaragücü, kadrolarına katılan 9 yeni isimle toplu imza töreni düzenleyeceğini duyurmuştu.Doğrusu son yıllarda böylesine anlamlı törenleri, birliktelikleri özlemiştik. Bu nedenle heyecanla ve merakla Beştepe Tesisleri’nin yolunu tutmuştuk. Uzun zaman olmuştu tesislere uğramayalı…Meslektaşlarımın ilgisi bir hayli fazlaydı. Tören başlamadan Sarı Lacivertli kulübün yöneticileri ile kısa da olsa fikir alışverişi yaptık. Tamer Acar ve Müslüm Benli ile altyapıyı…İsmail Atasoy ile kulüp medya ilişkisini…Cemalettin Akan göz göze gelip geçmişte yaşananları…Ardından çok isabetli bir seçim olduğuna inandığım teknik direktör Fuat Çapa ile de Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ile birlikte, yine kısa da olsa faydalı bir görüşme imkanımız oldu.
Bu sezon çok farklı bir sezon olmuştu. Dolayısyla iletişimde de doğal olarak bir takım aksamalar vardı . Pandemi nedeniyle sezon büyük bir zorlukla tamamlanmış, ardından da hemen 2020-2021 sezonun hazırlıkları başlamıştı.Takımların transfer çalışmaları da kolay olmamıştı. Hele MKE Ankaragücü’nün ki hiç de kolay olmamıştı. Tabi ki, kendimize şu soruyu da sormalıyız…Asrılık Çınar’da son yıllarda hangi iş kolay olmuş ki ? Yönetim güzel bir hazırlık yapmıştı. Bu da bir farkındalıktı. Kadrosuna kattığı 9 yeni isimle toplu imza töreni düzenliyordu. İmzalar atılmadan Başkan Fatih Mert, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Yeni transferlerin 5’nin Afyon kampından beri takımla birlikte olduğunun altını çizerek, az da olsa endişeleri gidermişti. Transfer yasağıyla ilgili dosyaları çözmenin kolay olmadığını altını çizen Mert, “Maalesef bu kulüp 99 dakika oynamış olan bir futbolcuya 2 milyon 450 bin Euro para ödemek zorunda kaldı. Toplam ödenen para 20 milyonun üzerinde. İki futbolcuya ödenen parayla, bu tesisleri belki Türkiye’nin en moderni haline getirebilirdik. Maalesef bu yaşanan sıkıntılardan, bu imzalardan dolayı Ankaragücü çok ciddi ekonomik sorunlar çekiyor. Bedelini hep beraber ödüyoruz.” diyerek özellikle son 10 yılda MKE Ankaragücü’nün neleri yitirdiğine bence küçük bir örnek veriyordu. Kapısına kilit vurulmak üzere olan bir kulüp devraldıklarının altını çiziyor, en son da “Bugün yeni bir sayfa açıyoruz ” diyerek en doğru mesajı konuşmasını sonlandırıyordu.
Evet artık MKE Ankaragücü’nde yeni bir sayfa açılmalı. Hiç yönetim geçmiş yönetimleri suçlayarak yoluna devam etmemeli. Şeffaf net açık bir yönetim anlayışı sergilenmeli. Fatih Mert ve Yönetimi nerede ise bir yılı geride bıraktı.Bu süreçte büyük gayret ve çaba harcadılar. Bunu hiç kimse inkar edemez. “Ama çok başarılılar mı ? ” diye sorarsanız…Bunun cevabı “evet “değil. Fatih Mert ve ekibinden bir çok isim MKE Ankaragücü’nün içinden hiç çıkmadılar. Bu kulübün herşeyi biliyorlar. Kimin bu kulübe iyilik, kiminde kötülükte yaptıklarını, nasıl maddi kayıplara uğradıklarını hepsini biliyorlar. MKE Ankaragücü yönetimlerinde geçmişin hesaplarını sorgulamak gibi bir alışkanlık olmadığı için borçlara da katlanarak devam ediyor. Sonunda da 110 yıllık tarihi MKE Ankaragücü’nün kulübü kapısına kilit vurulma noktasına geliyor. Artık bu söylemi hiç bir yönetimden duymak istemiyoruz. Fatih Mert ve Yönetiminin neleri başardığını konuşmak istiyoruz. Şikayetler duymak istemiyoruz. Eğer şikayete konu bir mevzu var ise bu dosyaları ile mahkemeler de görüşülmeli. MKE Ankaragücü’nün sorunlarını 1 yıl gibi kısa bir sürede hiç bir yönetim çözemez. Dolayısıyla Fatih Mert ve Yönetimi için bu sezon çok önemli. Neleri doğru yapmış olduğunuz, bu sezon sonunda biraz daha ortaya çıkacak.Altını bir kez daha çiziyorum, MKE Ankaragücü’nde şikayet dönemi bitmeli. Bundan sonra bu kulübe kim kötülük yapmış ise mahkemelerd e hesap vermeli.Asırlık Çınar’a 2020-2021 sezonun başarılar diliyorum.

Yoruma Kapalı.