MKE ANKARAGÜCÜ’NE TALİP VAR

MKE Ankaragücü'nde şok gelişme. Sarı-Lacivertli kulüpten istifa ettiği iddia edilen Asbaşkanlık görevini yürüten Murat Ağcabağ, yaptığı açıklama ile yapılacak ilk kongrede, başkanlığa aday olduğunu duyurdu. TRTSpor'da programa katılan Ağaçbağ şok çarpıcı açıklamalarda bulundu

192

MKE Ankaragücü’nde şok gelişme. Sarı-Lacivertli kulüpten istifa ettiği iddia edilen Asbaşkanlık görevini yürüten Murat Ağcabağ, yaptığı açıklama ile yapılacak ilk kongrede, başkanlığa aday olduğunu duyurdu. TRTSpor’da programa katılan Ağaçbağ şok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Mehmet Yiğiner’in şok vefasızlık yaptığını, açıklamalarının doğru olmadığını iifadeederek, “Ankaragücü’nün bütün sorunlarını çözmek için kolları sıvadıklarını belirten Ağcabağ, ”Ankaragücü’nün ekonomik krizini çözeceğiz” dedi.İşte Murat Ağçabağ’ın açıklamalarda öne çıkan başlıklar şöyle:

“VEFASIZLIK VAR ”

“Yönetimde vefasızlık var. Yapılan yardımlar her seferinde inkar ediliyor. Bu durum bizi üzüyor. Sadece bu sene 18 Milyon TL yardım yapıldı. Başkan Yiğiner, bu rakam için ‘birkaç milyon gibi’ diyerek yardımı küçümsüyor. Bu vefasızlıktan duyduğum rahatsızlıktan dolayı adaylığımı açıkladım. Başkan Yiğiner, ‘Talip varsa buyursun ve gelsin’ dedi. Başkan Yiğiner, bu konuda çok ciddi ise kapıları açsın. Güçlü bir yönetimle bu göreve talibiz. Bu görev bize verilirse Ankaragücü’nü hak ettiği yere getiririz.”

“HERKES YARDIM ETTİ”

“Devletimiz ve belediyelerimiz, Ankaragücü’ne ciddi sponsorluk desteğinde bulunduğunu vurgulayan Ağcabay, “Bunu yapmak zorunda olmadığı halde Ankaragücü’ne yardım ettiler. Devletimiz, seçim öncesi bu yardımları yapmak zorundaymış gibi algı yaratıldı. Yiğiner’in bu konuşma tarzını doğru bulmuyoruz ve kendine yakıştıramıyoruz. Yiğiner’in bahsettiği, 30-40 milyon TL’lik parayı bulmak çok zor bir şey değil. Bu parayı bulmakta zorluk çekmeyiz. Mehmet Yiğiner dediklerinde ciddi ise yönetimi bize verecektir. Bugüne kadar bu kulübü buraya getirdi, kendisine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

“KİM OYNATA BİLİR ? “

Ankaragücü’nün sezon başında yaptığı transferlerden İtalyan oyuncu Cerci’nin transferi hakkında da konuşan Ağcabağ, “Cerci, aylık 5 bin avroya oynayan bir oyuncudur. Peşinatı ise Ocak ayında ödenecek. Dünyaya mal olmuş bir oyuncu olan Cerci’yi 5 bin Euro aylık ile oynatabilecek bir takım daha var mı? Başkanımız Yiğiner, bu olayın üzerinde çok durdu ve dedikleri doğru değil. Cerci transferi, bana göre büyük bir başarıdır. Bu oyuncu, iyi bir pazarlama ile Katar ya da Çin pazarına satılabilir. “ dedi.

“BEN EKONOMİK KRİZİ ÇÖZERİM”

Ankaragücü’nde Başkan olduğu takdirde sorunları çözeceğine söz verdiğini vurgulayan Ağcabağ, “Öncelikle, oyuncuların alacakları ve sezonu bitirecek kısmını ilgilendiren mevcut bir bütçeyi oluşturduk. Bu konudaki çalışmalarımızı yaparak yönetime aday olduk. Ankaragücü’nün ekonomik krizini çözeceğimi vaat ediyorum. Bütün sorunları çözeceğime söz veriyorum. Bir yerleri tehdit ederek para istemeye gelmiyoruz. Kendi yağımızda kavrulacağız. Kendi gelirlerimizi oluşturacağız. Reklam ve sponsorluk gelirlerimiz olacak.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

MURAT AĞAÇAY KİMDİR ?

Alman Menşeli Valter Asansör’ün yönetim kurulu başkanı olan Murat Ağçabay, konut projeleri, Metrolar, Kamu Binaları, Oteller, Üniversiteler, Alışveriş ve Yaşam Merkezleri, İbadet yerleri , Ulaşım ve Şehir Seyir Alanlarındaki dikey ve yatay taşıma sistemleri üzerinde faaliyet gösteriyor.

Yoruma Kapalı.