PİNTO DARBESİ

MKE Ankaragücü'ne Tiago Pinto darbesi. Portekizli oyuncu, alacaklarının ödenmemesi nedeniyle ligin bitimine 2 hafta kala sözleşmesini tek taraflı feshetti.

0 18

 

Spor Toto Süper Lig’de bitime 2 hafta kala MKE Ankaragücü’nde ilginç gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Alacaklarını tahsil edemeyen Portekizli Tiago, Sarı-Lacivertli takımla yollarını  ayırdı.Kulüpten konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Sezon başında bonservis bedeli ödemeden kadromuza kattığımız Portekizli Tiago Pinto ile yapılan görüşmeler sonucu alacakları ile ilgili mUtabakat sağlanamamıştır.”denildi. Açıklamada öne çıkan detaylar şunlar:

“UZLAŞMA SAĞLANAMADI ”

2018 yılı Aralık ayında alacakları ile ilgili kulübünüze ihtar çeken Tiago Pinto’ya  ödenmesi gereken ücret aktarılmıştır.Spor Toto Süper Lig’in bitimine iki hafta kala yine alacakları ile ilgili kulübümüze ihtar çeken alacağının tamamının ödenmesini isteyen Tiago Pinto ile gerekli görüşmeler yapılmış fakat kendisi ile uzlaşılamamıştır.Kulübümüz, Tiago Pinto ile yaptığı son görüşmede kendisine 60 Bin Euro ödeme yapılabileceğini ve kalan 235 Bin Euro’luk ücretinde 25 Mayıs tarihine kadar yani 10 gün içerisinde yatırılacağını belirtmiştir. Pinto bu görüşme esnasında ligin bitimine iki hafta kala tüm ücretin yatmasında ısrarcı olarak kulübümüzden ayrılmış ve sözleşmesini tek taraflı fesh etme yoluna başvurmuştur.”

“TÜM ÖDEMELER YÖNETİM KURULU YAPTI ”

“Bilindiği üzere yapılan sponsorluk anlaşmalarından sezon başından bu yana her hangi bir ücret kulübümüze aktarılmamış ve kulübümüz adına gerekli ödemeler Yönetim Kurulumuzun şahsi maddi destekleriyle yapılmıştır.Spor Toto Süper Lig 2018-2019 sezonunun ikinci devresinde transfer yasağı kaldırılmış ve yeni bir kadro kurularak ikinci devrede bambaşka bir takım oluşturulmuştur. Bu transferlerde futbolculara ödenen peşinatlar ise Yönetim Kurulumuz tarafından karşılanmıştır.

“KULÜBÜMÜZÜ KARIŞTIRMAK İSTYENLER VAR ”

“Gelinen noktada kritik Sivasspor maçı öncesi maddi ve manevi anlamda kulübümüzü karıştırmaya çalışanlar var. Bu  kişi ve kişilerin zor duruma düşmemiz için ciddi derecede yoğun uğraşlar verdiğini net bir şekilde görüyoruz.Bu bağlamda Sivasspor maçı öncesi taraftarlarımızdan bu karşılaşmaya odaklanarak stadyumda son düdük çalana kadar takımımıza destek vermesini bekliyor ve tüm taraftarlarımızı Pazartesi günü oynayacağımız mücadeleye bekliyoruz.Son iki yıldır imkansız denilen olayları başararak,ilk olarak 2. Lig’de verdiğimiz mücadele ve ardından 1. Lig serüveni ile Süper Lig seviyesine ciddi uğraşlar sonucu geldiğimizi hatırlatıyor ve Ankaragücü’nün önümüzdeki sezonlarda daha iyi yerlere gelmesi için mücadele ettiğimizi vurgulamak istiyoruz.”MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.