ŞAMPİYONLARIN ÖYKÜSÜ (5) “ÇAYYOLUSPOR”

287

Şampiyonların Öyküsü Yazı Dizimizin 5.konuğu Çayyoluspor olacak. Turuncu-Siyah-Beyazlı ekibin 2018-2018 Sezonu U 17 5.Grup’ta yaşadığı şampiyonluk, yıldızları bile kıskandıracak görkemlikte. Çayyolu Spor Kulübü, kuruluşunun üzerinden henüz 10 yıl bile geçmemesine rağmen öyle büyük başarılara imza atıyorlar ki, gelecek adına, spor ve gençlik adına umut ışıkları oluyor. Başkent Ankara’dan  Olcoyto Başarı tarafından ateşlenen meşale, ülke sınırlarını aşıp yurt dışından bile ses getiriyor. Bu müstesna kulübün, bir 10 yıl sonra hangi noktada olacağını hayal edemiyorum.

Bugün  sizlere takdim edeceğimiz , şampiyonluk öyküsünün çok eksik tarafı olacağını şimdiden peşin, peşin söyleyeyim. Yönetimi ile, teknik ekip ve futbolcuları ile bir aile sıcaklığında tarihe not düşülen bu öyküde öyle rakamlara rastlayacaksınız ki, anlatmamam. 10 grupta 79 takımın mücadelesine sahne olan ligde Çayyoluspor, Başkent Edaşspor ile birlikte tüm maçları kazanan tek ekip. Atılan 93 golle ligin en golcü takımı olurken, kalesinde sadece 6 gol görerek, en az gol yiyen 2.takım. Maskespor ve Yenimahallegücü’nü aynı skorlarla 13-0 mağlup edip, en farklı kazanan takım konumunda.

Takımın başkanından yöneticilerine, teknik sorumlusundan antrenörlerine, futbolcularında ailelerine kadar Çayyoluspor çok farklı bir kulüp.  Bu kulüp, galibiyetin, mağlubiyetin, şampiyonlukların, madalyaların  ötesinde çok farklı şeyler ifade ediyor. Gençlerimiz için sığınılacak, çok sıcak ve samimi bir liman. Bunun ötesinde Olimpiyat düzenlemeye aday ülkemizin, amatör futbol kulübü yapılmasında örnek gösterilecek kulüp. Böyle kulüplerin sayısının artması en büyük dileğimiz.

Her şampiyonluk alkışlanır, Çayyoluspor’un başarısı ellerimiz kızarıncaya kadar alkışlanacak bir başarı öyküsü.Başkan Olcoyto Başarı, teknik sorumlu Recep Salih İlker, yardımcıları Mehmet Nas, Halil Kılıç ve futbolcuları tarihe çok önemli bir not düştüler.

KULÜP BİLGİLERİ:

Kulüp : Çayyoluspor

Kuruluş tarihi : 2009

Kurucu Başkan : Olcayto Başarı

Renkleri : Turuncu Siyah Beyaz

Yönetim Kurulu: Olcayto Başarı (Başkan), Yüksel Karadağ (Genel Sekreter), Ercenk Akgözlü (Asbaşkan),Suat Genç (Sayman),Turgay Kılıç (Sayman), Ergün Karabulut (Üye), Güven Göktaş (Üye), Hakan Alnıaçık (Üye), Güven Göktaş (Üye)

Kategori : U17

Teknik Sorumlusu : Recep Salih İlker

Takımın Antrenörleri : Mehmet Nas, Halil Kılıç

Formayı Islatanlar: Ahmet Emirhan Alıcı, Ademcan Altay, Alperen Köz, Ayhan Alperen Yeşil, A.Efe Özkaya, Erencan Gül, Orhan Efe Erdem,İlhami Sıraçhan Nas, Emre Gül, Muhammed Ali Akça, Alexander M.A.Kulessa, Dinçer Yıldırım, Emre Nigar, Arif Yeşil, Tuna Cemal Erdem, Zahit Özyürek, Abdülkerim Şentürk, Hasan Alperen Merdin.

BAŞKAN GÖRÜŞÜ: Olcoyto Başarı

“TÜRK SPORUNUN ŞANSI”

“Kulübümüz kurulduğu ilk günden bu yana her zaman ilkeli; centilmen, başarılı, sağlıklı bireyler yetiştirmek için faaliyetlerini sürdürdü. Ankara’ da kazandığımız başarılar bize her zaman bir adım ileriye götürürken, uluslararası alanda kazandığımız şampiyonluklar, kupalarla da önce sporcularımızın dünya bakışını değiştirmek sonra da kulübümüzün amatör branşların önemini göstermeyi hedefledik.”

“LİDER KULÜBÜZ”

“Mücadele ettiğimiz her ligde zirveyi hedefleyen bir takım olmamız, kurduğumuz aile ortamının bize en büyük hediyelerden biri oldu. Çünkü huzurlu aile ortamında hedeflerimize emin adımlarla ilerledik. Güvenin, doğruluğun, çalışmanın ve dostluğun dünyada ki pek çok sorunun çözdüğüne inandık. Sporcularımızda teknik heyetimiz ve yönetimizile birlik başarıya inandı ve her yaş kategorisinde lider olduk.”

“MÜCADELEYE DEVAM”

“İsveç ve Almanya başta olmak üzere katıldığımız her yurt dışı turnuvasında yalnızca Ankara’yı değil ülkemizi de tanıtma fırsatı bulduk. Onlardan bir farkımız olmadığını, Türk insanının pek çok yetenekleri olduğunu gösterdik. Hak ederek döndüğümüz her kupayla ülkemizden gönülleri de fethettik.  Ancak yeterli sponsor desteği bulamamak yaşadığımız tesis sorunları bizi üzdü ama yıldırmadı, mücadelemizden vaz geçirmedi. bizi yalınız bırakmayın.

“SONUÇ OLARAK”

“Çayyoluspor yalnızca Ankara’nın değil Türkiye’nin önemli bir değeri ve markası olmayı başarmıştır. Pırıl pırıl pek çok gencimizi Türk sporuna kazandırırken gönül rahatlığıyla başka kulüplerde mücadele etmelerini izliyoruz. Bu yolda bize destek olan yerel yönetimleri, teknik heyetimize, sporcularımıza ve en çok da ailelerimize teşekkür etmeyi bir borç bilirim.

bizi yalnız bırakmayın Türk sporuna hizmet etmeye devam edeceğiz.”

TEKNİK ADAM GÖRÜŞÜ: Recep Salih İlker

“Önce insan sonra sporcu en son futbolcu esasına uygun sporcularımıza futbolun doğruları hakkında eğitim vermeye devam ediyoruz. Şahsım ve kulübüm olarak eğitimin sporda vaz geçilmez bir parça olduğunu biliyor ve çocuklarımız bu doğrulardan vaz geçmeden başarıya ulaşıyor.”

KAPTAN GÖRÜŞÜ: İlhani Sıraçhan Nas

“Hocamızın verdiği eğitim doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Takım arkadaşlarımızla beraber bu kulüpde olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen sezon hem U16 hem de U17 de şampiyon olarak Türkiye şampiyonasına gitmiştik. Bu sezonda nağmağlup şampiyon olarak Ankara’yı Türkiye şampiyonasında temsil etmek istiyoruz. ”

UNUTULMAYACAK ANI:

“Rakibimizle oynadığımız müsabaka da zevkli ve çekişmeli geçen mücadele de maçın sonlarına doğru hakem kardeşimizin lehimize vermiş olduğu hatalı penaltı kararını rakip takım hocası ve oyuncuların isyanı olmasına rağmen hakem kararından dönmedi. Penaltıyı atacak olan oyuncuma vermiş olduğum talimat doğrultusunda topu dışarı atarak hem hakemin yanlış kararından hem de rakibimizin isyanından kurtarmış olduk. skor 1-1 olmasına rağmen penaltıyı gole çevirmememizden dolayı rakibimizden ve taraftarlardan ve maçın gözlemcisinden tebrik ve teşekkür aldık.”

GOLLERİ KİMLER ATTI:

Atılan 93 golün  22’sinde kaptan İlhani Sıraçhan Nas’ın imzası bulunmakta. Diğer goller ise şu oyuncular tarafından kaydedildi: Muhammed Ali Akça (20),Alexander M.Kulessa (18), Emre Ergül (7), Alperen Merdin (5), Orhan Efe Erdem (5), Adem Can Altay (5), Emre Nigar (4), Alperen Köz (4), Ahmet Emirhan Alıcı (1), Armağan Efe Özkaya (1), Alperen Yeşil (1)

ŞAMPİYONLARI ÖYKÜSÜ 5

ÇAYYOLUSPOR 2018-2019 SEZONU   U 17 LİGİ 5 .GRUP ŞAMPİYONU

MAÇ SONUÇLARI:

İLK YARI:

Çayyoluspor-Karşıyaka Güvenspor:5-1

Oftaşspor-Çayyoluspor:0-3 H

Çayyoluspor-Maskespor:13-0

Ankara İdman Yurdu-Çayyoluspor:1-7

Ankara Metropolspor-Çayyoluspor:1-5

Çayyoluspor-Yenimahallegücü:3-1

Başkent Fener Gençlik-Çayyoluspor:0-6

İKİNCİ YARI:

Karşıyaka Güvenspor-Çayyoluspor:0-6

Çayyoluspor-Oftaşspor:3-0 H

Maskespor-Çayyoluspor:0-8

Çayyoluspor-Ankara İdman Yurdu:7-1

Ankara Metropolspor-Çayyoluspor:1-6

Çayyoluspor-Yenimahallegücü:13-0

Başkent Fener Gençlik-Çayyoluspor:0-8

PLAY-OFF SONUÇLARI:

Ankara Seçkinspor-Çayyoluspor:0-2

Çayyoluspor-Çukurambar Ankara Gençlik:4-1

Anadolubeyispor-Çayyoluspor:3-0

Çayyoluspor-Aydınlıkevlerspor:4-1

Ulubeyspor-Çayyoluspor:0-3

 

 

      2018-2019 SEZONU U 17 4.GRUP PUAN DURUMU:

TAKIMLAR:   

 

O       G       B       M       A      Y       AV         P

1-ÇAYYOLUSPOR                              14      14       0        0       93      6        87         42

2-ANKARA İDMAN YURDU           14       11      1        2      60       29       31         34

3-KARŞIYAKAGÜVEN                     14       9       1        4      38       23       15         28

4-YENİMAHALLECÜCÜ                 14       6       0       8       28      41      -13         18

5-BAŞKENT FENER GENÇLİK     14       5       1        8      29      36        -7         16

6-ANKARA METROPOL                  14       4       2        8      23      46       -23         14

7-MASKESPOR                                  14      4        1       9       20       68      -48        13

8-OFTAŞ                                              14      0        0       14      0       42       -42          0

 

SIRADAKİ: BAŞKENT EDAŞSPOR

 

Yoruma Kapalı.