TRAFİK KARIŞTI

224

Radyo Trafik Ankara’da Armağan Canbaz ve Haluk Nogay’ın hazırlayıp sunduğu Taraftar programına telefonla katılan Murat Ağçabağ ve Mehmet Yiğiner birbiri hakkında çok sert eleştirilerde bulundular. www.golankara.com Kurcusu ve Genel Yayın Yönetmeni Ali Öcal’ın da konuk olarak katıldığı 1 saatlik program hararetli tartışmalar, sorulara verilen cevaplar nedeniyle 2 saati aştı.

MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner ve kulüp başkanlığına talip Murat Ağçabağ birbirlerini yayılım ateşine tuttular. Yaklaşık 15 gündür Yiğiner ve Ağçabağ’ın açıklamaları nefeslerini tutarak takip eden Sarı-Lacivertli camia yaşananlar ve duydukları karşısında şok geçirmeye devam ediyor. En son Radyo Trafik Ankara’da Armağan Canbaz ve Haluk Nogay’ın hazırlayıp sunduğu Taraftar programına telefonla katılan Murat Ağçabağ ve Mehmet Yiğiner birbiri hakkında çok sert eleştirilerde bulundular. www.golankara.com Kurcusu ve Genel Yayın Yönetmeni Ali Öcal’ın da konuk olarak katıldığı 1 saatlik program hararetli tartışmalar, sorulara verilen cevaplar nedeniyle 2 saati aştı. Telefona ilk önce bir süre önce MKE Ankaragücü Kulübü İdari İşlerden Sorumlu Asbaşkanlık görevine toplantılara katılmadığı için görevine son verilen Murat Ağçabağ bağlantı. Ağçabağ, projelerini, kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları cevaplandırdı. İşte Ağçabağ’ın anlattıklarından öne çıkan başlıklar:

“BEN BEŞİKTAŞLI DEĞİLİM “

“Benim Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den ve Beşiktaş’tan çok yakın dostlarım var. Ofisime geldiklerinde bana forma getirirler. Forma koleksiyonum var.Mehmet Yiğiner’in de tuttuğu bir takım var. Onu da söylemeyim. Buna açıklık getirmek lazım. Ben Beşiktaşlı değilim. Ankaragücü’nde altyapısında oynadım. Beni Adil Eriç hocam Ankaragücü’ne getirdi. Talihsiz bir sakatlık yaşamıştım.”

“PROJELERİM VAR”

Projelerimiz hedeflerimiz var. Ankaragücü’nü Avrupa’ya götürecek, şampiyon yapacak projelerimiz var. Şu anda projeleri açıklamak için çok erken. Bana 35 milyonu soruyorlar.Ben 35 milyonu cebimden koymuyorum. Cebimden 1 milyon Euro’sunu veriyorum. Ben yönetim kurulu listesi oluşturdum. Ortada bir şey yok. Yönetimden 35 milyonu masaya koyup pazarlık mı yapalım?

“İSMAİL KARTAL BU TAKIMIN ÖNÜNÜ AÇTI”

Bugün “hain” diye suçladıkları İsmail Kartal sayesinde takımın önü açıldı. İçerideki problemler dışarıya vurdu. İsmail Kartal bu takıma ciddi bir şekilde maddi ve manevi desteklerde bulundu.Başkanımıza, ‘Para bulma işini bana bırakın’ dedim. Diyalog kuramıyor. Tehdit ediyor. İnsanları mutfağa sokmalıyız. Sayın başkana bunları defalarca söylememe rağmen bana izin vermedi. Ankaragücü çok büyük bir camia. Ankaragücü ne bana, ne Mehmet Yiğiner’e ne de İsmail Kartal’a kalır. Biz fotoğrafı gördük, uçuruma doğru gidiyoruz. 2.5 milyon gibi bir para dağıtıldı. Bugün takımın kasasında 25 milyon olması lazım. Antalya kampını yakından izliyorum. Futbolcular bugün antrenmanı 20 dakika erken bıraktı. Bu futbolculara yazık değil mi? Puanları bu çocuklar toplamadı mı?”

“YAPTIKLARINI İNKAR ETMEM

“Sayın başkanın yaptıklarını inkar edenden şüphe ederim. Ancak bu lig farklı bir lig. Burada bir vizyon olması lazım. Bir yerlerden para isteyerek bu çark dönmez. Yönetimde 13 kişiyiz, kimler para vermiş? Murat Ağcabağ en çok parayı veren kaçıncı kişi?Açıklasınlar”

“EVET DOĞRU “

İsmail Kartal’a ödemlerin zamanında yapılmaması nedeniyle bir futbolcunun, “Ben artık dayanamıyorum. İntihar etmeyi düşünüyorum “dediğinin doğru olup olmadığı sorumuza Ağçabağ, “Evet doğru böyle bir olay yaşandı. O futbolcu ile görüştük. Bu olay maalesef doğru. Son birkaç haftadır olanlar ortada. Biz bu sene transfer parası ödemedik. Sadece primler, onun dışında hiçbir para ödenmedi. Geçen seneden alacağı olan futbolcular var.Yabancılar var. Onlar daha profesyonel bakıyor, sonuçta para kazanmak için bu mesleği seçmiş. Bunları çok yadırgamamak lazım. Bunları mutlu edelim ki sahada iyi oynasınlar.”

“HAKKIMI ARAYACAĞIM”

“Beş toplantıya katılmadığımız için üyeliğimiz düştü deniliyor. Bu iş böyle olmuyor. Hukuki olarak haklarımı arayacağım. Sabah , akşam toplantı yapıp böyle bir karar alıyorlar.Ben kulübün içinde olan biriyim.”

“100 BİN VERECEK ADAM YOK”

“Bu çocuklar bu kadar zorlukla 20 puan aldıysa, problemler çözülünce 30 puan alırlar. Bizim güçlü bir yönetimimiz yok. 100 bin TL çıkartıp verilmiyor. Benim kurduğum yönetimde 1.5 milyon dolar verecek yöneticiler var. Bakanlar, belediyeler size para vermek zorunda mı? Kendi olanaklarımızı oluşturmamız lazım.”

“ÇÖZÜM NE “

Stat işinin üzerine düşersek, bu iş olur. Sanki Ankara’da oynamak istemiyoruz. Beşiktaş maçının ardından stadın zeminini komple değiştirsek bile 30 günde düzelirdi.Bizim tartışma ile bir işimiz yok. Ben kanal kanal gezmeye meraklı değilim. Bu takımın alt ligde neler çektiğini en iyi başkan bilir. Bir daha buraya gitmek istemiyoruz ancak takım maalesef oraya gidiyor. Konu tartışma değil, mesele Ankaragücü. Çözüm ne?

“BU PARALAR NEREYE GİDİYOR ?”

“Ankaragücü’nün mağazası nerede? Tandoğan’da. Şu anda Zafer Çarşısı’nda. Bilmem ne pazarlama diye geçiyor. Ankaragücü’nün buradan hiçbir geliri yok. Ben bunları araştırdığım için bana bu hamleyi yaptılar. Bu paralar nereye gidiyor? Bu kadar basiretsizlik olur mu?

“7, 5 MİLYONA FİRMA BULDUM”

“Göğüs reklamımız yok. Ben 7.5 milyona firma getirdim, Tuna Yılmaz buna şahit ama kabul edilmedi. Statta hiçbir reklamımız yok. Belki bunlar problemi çözmez ama merhem olur. Stada isim hakkı alırız. 51 tane locamız var. Şu andaki yönetim bunu 1000 dolara satamaz ama ben 50.000 dolara satarım.Başkan benim için batak demiş. Başkana sesleniyorum, ben de mal varlığımı koyayım, o da koysun.”

YİĞİNER TOPA TUTTU

Programı dinlemediğini, İstanbul’da kulüple ilgili işinin olduğunu ifade eden MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner ‘de çok çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Başkan Yiğiner’in söylediklerinden öne çıkan başlıklar:

“ESNAF BU HALE GETİRDİ”

“Bu kulübün neler çektiğini biliyorsunuz. Esnaf kulübü bu hale kadar getirdi. Bu arkadaşımız koyu bir Beşiktaş taraftarı (Murat Ağaçabağ’ı kastederek). Ben hiçbir formayı makam odamın sandalyesine geçirmem. Böyle bir şey mümkün mü?Bakan bize yardım etmek zorunda mı? Evet zorunda. İddia gelirlerinden en az %50’si kulüplere dağıtılmalı. Spor Toto bazı kulüplere sponsor oluyor, bazılarına vermiyor. Bunları tabii ki söyleyeceğim. Bizim de temsil ettiğimiz bir kurum var: ‘MKE Ankaragücü.’ Biz de sponsor talep etmiştik.”

“NEDEN YARDIM ETMEDİ “

Arkadaşımız madem böyle, neden kulübe yardım etmedi. Bankalara baktığınızda o kredi çekemez. Ankapark’tan ihaleyi aldı, teleferik işini yarım bıraktı.Madem paran var, Ankaragücü’ne destek olsaydınız ya. Yönetici olarak gelmiştin ya, neden takıma katkı sağlamadın? Sözlerimin arkasındayım. Kimseye iftira atmadım.Ben sözümdeyim. “Batak “dedim, doğru batak. 35 milyon bulma şansı yok. 35 milyon Euro’yu getirsin, onu başkan yapalım. Buyursun. Biz bir şey demedik, hala sözümüzdeyiz.”

“72 FUTBOLCU İLE ANTRENMAN YAPILDI “

“Ankaragücü ve Ankaraspor’u birleştirdiler. 72 futbolcu antrenman yaptı, bunları göndermeden 30 futbolcu aldı. Biz böyle bu hale geldik. Eski yöneticilerin borcunu ödemiştik. Biz başlar başlamaz cebimizden 40 milyona yakın para verdik.Forma reklamı getirdi de biz mi kabul edelim? Bunlar doğru olamaz. Bu adam dolandırıcı mı ya?

“İÇİMİZDEKİ HAİNLER SOKTU “

“İstanbul’daki menajerlerle bir ekip olmuş ve oyuncularımızın oynamamasına sebep oluyor. Bunların ihanetinin bedelini ödeyeceğiz. Oynamayan futbolcularla 3 yıllık sözleşme imzaladık. Adamlar bu paraları alacak. 1 milyon 100 bin Euro’yu 3 yıllık hesap edin.Biz taraftarlarımızla beraber emek verdik ve kulübü buraya getirdik. Ortalamaya vurursanız en rahat kulüp biziz. Bizi sıkıntıya sokan içimizdeki hainler oldu.”

“İSMAİL KARTAL SABOTE ETTİ”

“İsmail Kartal kulübü sabote etmiştir. “Bir aya kadar kimse gitmeyecek” demiştim. Bundan sonra gidebilir, parası ödenmezse. Futbolcular karakterli davranıp durdu. Burada sözünü tutmayan tek kişi hocaydı. İsmail Kartal takım antrenmana çıkmasın istiyordu.Bizim arkadaşlar, Antalya’da bir sıkıntı yok diyorlar. Bu adam kulübü batırarak kendine yer açmak istiyor. Ne yaptığını da bilmiyor. Belli bir kitleyi de yanına aldı. Getirip bağışı yapsınlar, biz de işimize bakalım.”

“OLUR MU ÖYLE ŞEY “

“Takımın adı değişmeyecek. Öyle bir şey olur mu? Bunların hesabı kulübü zora sokarak para kazanmak. Bundan sonra ne olur? Transfer konusunda kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz. 2-3 milyon kaynak bulduk. Futbolcuları tutmaya çalışıyoruz. 30 milyon lira ile bu yılın sonunu görürüz.Stat ile yönetim kurulunun yapacak bir şeyi yok. Belediye ve müteahhit arasındaki ihtilafı bakanlık çözecek. Biz başka şehirlere gidip otel parası ödemeye çok mu meraklıyız.Başka bir takımın forması yanımdan geçmedi. Ben Ankaragücü taraftarım. Başka bir takım tutmuyorum. ”

“ŞOV YAPMA YERİ DEĞİL”

Hiç kimse ile ticari bir ilişkim olamaz. Hiç kimseye boyun eğmedim. Bundan sonra da Allah nasip etmesin. Devletin de bir lirası bana geçmesin. Mehmet Yiğiner aday değil, getir 35 milyonu koy. 1 haftadır bekliyoruz, bir şey yok. Burası birilerinin şov yapma yeri değil. Ankaragücü’nün kurumsal yapısını yapan bir tekliftir bu ama bunu da kabul ediyoruz. Türk futbolu ve Ankaragücü gelişecekse her türlü fedakarlığı yaparız.

“CİDDİ BORÇLARI VARDI”

“İntiharın eşiğine geldim diyen İsmail Kartal. Böyle bir şey yok. Bu geldiğinde ciddi borçları vardı. İsmail Kartal senet imzalamış, sıkıntıları vardı. Bu kadar söyleyeyim. Ne olursa olsun Murat da bizim arkadaşımızdır. Gelsinler kulübe konuşalım. Bu kulübü denetlemek bizim borcumuzdur. Çok fazla bekletmesinler.”

Yoruma Kapalı.