YENİ SEZONA MERHABA

 YENİ SEZONA MERHABA

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Ankara Şubesi üyeleri yeni sezonun başlaması nedeniyle biraya geldiler. 19 Mayıs Dış Sahaları Göktaş Kafetarya’da düzenlenen toplantıya Türkiye Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Ankara Şubesi Başkanı Ali Uluyol, İl Hakem Kurlu Üyesi Aytekin Büyükbaş, Futbol İl Temsilci Yardımcısı Celal Mutlu, TFSKD Ankara Şubesi Kurucu Başkanı Şükrü Şentürk başta olmak üzere , bu sezon görev yapacak Saha Komiserleri katıldı. TFSKD Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz’ün açılış konuşmasından sonra söz alan Ali Uluyol, Aytekin Büyükbaş, Celal Mutlu, Şükrü Şentürk,Saha Komiserleri’nin Türk futbolundaki  önemine vurgu yaparak, yeni sezonda yapılacak samimi bir işbirliği ile ilgili  önemli mesajlar verdiler.

YAPILANLARI ANLATTI

 

Konuşmalardan sonra  yenilen akşam yemeğinin ardından toplantı devam etti. Bu bölümde TFSKD Ankara Şubesi Başkanı Dilaver Gürbüz, yaptığı konuşmada  yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Gürbüz, “Bundan 6, 5 ay göreve geldik. Bu kısa sürede yaptığımız çalışmalardan şöyle kısaca bahsetmek gerekir ise, üyelerimiz arasında samimi işbirliğini ve diyalogu çok önemsediğimiz için aramızda whatsap hattı oluşturduk. Ramazan ve Kurban bayramlarında törenler düzlendik. İftar yemeğinde bir araya  geldik. Bu yemekte Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan temin ettiğimiz kitapları üyelerimize ve misafirlerimize dağıttık.Doğum, ölüm gibi özel günlerde mesajlar yayınlayıp, sizlerin acısını ve sevinçleri paylaştık.”dedi.

TABAN BİRLİKLERİ İLE İŞBİRLİĞİ

Futbolun içinde bulunan sivil toplum kuruluşları ile sürekli iletişim içinde olduklarının altını çizen Başkan Gürbüz, “Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu , Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği, Futbol İl Temsilciliği, İl Hakem Kurulu ve Disiplin Kurulu gibi taban birlikleri ile sürekli  iletişim içinde bulunduk. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile bir proje çalışmamız olacak.Detayları hakkında önümüzdeki günlerde bilgiler vereceğiz. Genel merkez yönetiminde  şahsım görev aldık. Her türlü önerileri ve şikayetlerinizi bildirmesini bekliyorum. Bu kısa sürede yaptığımız faaliyetlerde hep yanımızda olan Kurucu Başkanımız Şükrü Şentürk ve eski başkanlarımızdan Şükrü Şentürk’e çok teşekkür ediyorum “diye konuştu.

72 KİŞİ GÖREV YAPACAK

Yeni sezonla ilgili uyarılarda da bulunan Dilaver Gürbüz şunları söyledi: “Bu yıl aramıza 4 yeni arkadaş katıldı. Toplam üye sayımız 87 oldu. 2018-2019 sezonunda 72 arkadaşımız görev alacak. Her zaman olduğu gibi kıyafet birlikteliğimize özen göstermenizi istiyorum. Müsabakalara zamanında ulaşmanız, raporlarınızı dikkatli yazmanız, takım otobüsleri ile müsabakalara girmeme konusunda hassas olmanızı istiyoruz. Bizler Türk futboluna tüm samimiyetle katkı sunmağa devam edeceğiz.2018-2019 sezonu hepimize hayırlı ve uğurlu olsun “

Bu sezon amatör futbol müsabakalarında görev yapacak Saha Komiserleri  29 TL, profesyonel maçlarda görev alacaklar ise 150 TL ücret alacaklar.

Yorum Yap