1.AMATÖR KÜMEDE İLK YARI SONA ERDİ

 1.AMATÖR KÜMEDE İLK YARI SONA ERDİ

Zorlu bir ilk yarının ardından Ankara 1. Amatör Küme de ilk devre sona erdi. 4 grupta 44 takımın mücadele ettiği ligde; toplam meşin yuvarlak 888 kez ağlarla buluştu.

Ligde en fazla golü Kavaklıdere Spor (51) atarken, en fazla gol yiyen takımda Ankara Seçkin Spor (51) oldu. Kavaklıdere Spor ve İstatistik Spor, topladıkları (27)’şer puanlarla zirveyi paylaştılar. Güneş Spor ve Ankara Mete Spor namağlup iki takım olarak dikkat çektiler.

 

1. Grupta atılan gol sayısı 273 olurken, grubun lideri konumunda bulunan Kavaklıderespor toplam 51 golle hem Grubunun hem de 1. Amatör Küme gruplarında en fazla gol atan takım olarak dikkat çekiyor. Grubun 2.si olan Güneş Spor’da 33 golle sıralamada 2. Konumunda.

2.Grupta atılan gol sayısı 212 olurken, grubun lideri Ankara Mete Spor 38 golle en çok gol atan takım konumunda. Köprülü Bahçeli Spor’da 27 golle ikinci sırada.

3.Grupta atılan gol sayısı 233 olurken, grubun lideri konumunda bulunan İstatistik Spor  ve ikinci durumdaki Demirlibahçe Spor, 38’şer golle bu grubun en fazla gol atan takımları oldular.

4.Grupta atılan gol sayısı 170 olurken, grubun lideri Ank. Demetevler Karadenizgücü Spor 39 golle grubun en fazla gol atan takımı olurken, sıralamada 3. Sırada bulunan Site Zafer Spor 28 golle en çok gol atan 2. Takım konumunda… Bu grupla ilgili bir diğer ayrıntı da, B.T.Ö Anadolu Spor ve Nallıhan Spor ligden çekilerek maçlara çıkmama kararı aldılar.

Yorum Yap