HAKAN REÇBER AVRUPA ŞAMPİYONU

 HAKAN REÇBER AVRUPA ŞAMPİYONU

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyonası’nın ikinci tatamiye çıkan Hakan Reçber altın madalyanın sahibi oldu.
Avrupa Büyükler Taekwondo Şampiyoansı ‘nda heyecan sürüyor. Şampiyonanın ikinci gününde 4 milli sporcu madalya için tatamiye çıktı. Erkekler 63 kiloda Hakan Reçber altın, kadınlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs ve 57 kiloda Hatice Kübra İlgün gümüş madalyanın sahibi
oldu. Erkekler 68 kiloda Emircan Turan ise ilk turda şampiyonaya veda etti.

HAKAN ALTIN MADALYANIN SAHİBİ OLDU.
Hakan Reçber, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda İngiltere’den Mohammed Nour’u,çeyrek finalde Bulgaristan’dan Bozhidar Avramov’u ve yarı finalde Belçika’dan 1 numaralı seri başarıJaouad Achab’ı yenerek finale yükseldi. Finalde İspanya’dan Joan Jorquera’yı 18-12 yenen milli taekwondocu Avrupa şampiyonu oldu.
İKİ GÜMÜŞ MADALYA
Kadınlar 53 kiloda mücadele eden Zeliha Ağrıs, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Sırbistan’dan Jovana Musicki’yi, çeyrek finalde Yunanistan’dan Christina Tyrologou’yu ve yarı finalde Macaristan’dan Luca Patakfalvy’i 16-4 mağlup ederek adını finale yazdırdı. Zeliha Ağrıs, 2017 dünyaşampiyonası finalinde yendiği Rus rakibi Tatiana Minina’ya bu kez mağlup olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.
Ülkemizi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek olan Hatice Kübra İlgün ise, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Rusya’dan Alena Mironyuk’u, çeyrek finalde Yunanistan’dan Fani Tzeli’yi ve yarı finalde Letonya’dan Inese Tarvida’yı mağlup ederek finale yükseldi. Finalde iki kez olimpiyat şampiyonu olmuş İngiliz Jade Jones ile karşılaşan milli taekwondocu, rakibine yenilerek

 

Yorum Yap