3.LİG’DE MÜCADELE BAŞLADI

253

Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3. Ligi bugün oynanan maçlarla start aldı. Türkiyenin dört bir yanında bir çok farklı ilde oynanacak müsabakalarda ilk düdük 17 Kasım Cumartesi günü çaldı.3. Lig’de bu hafta 40 maç oynanacak. Toplamda 15 grubun bulunduğu ligde gruplar 5 veya 6 takımdan oluşmakta.

Ankara takımlarının bulunduğu 4. Grup’ta bu hafta 3 maç oynanacak. Ankara Metropol Kastamonu deplasmanında Kastamonugücü Spor’la sezonun ilk maçında karşıya geldi ve mücadeleden 4-3 mağlup ayrıldı. Pazar günü Gölbaşı Belediyespor evinde Karabük Gençlik Spor’u ağırlayacak. Akal Gençlik Spor ise Zonguldak deplasmanında Ereğli Genç Yıldız Spor ile karşılaşacak.

Gruptaki bütün takımların iddialı olduğu ve ilk haftasından son haftasına kadar sürprizlerin olacağı grubun ilk haftası oldukça merak uyandırıyor. Kim kimi yenecek? Maçlarda kaç gol olacak? Farklı bir skorla maç bitecek mi? Gibi sorular bu merakı iyice arttırmakta. Grubun iddialı takımlarından Ankara Metropol, Karabük Gençlik ve Ereğli Genç Yıldız Spor ilk maçlarını kazanırsa önemli avantaj kazanmış olacaklar.

Gölbaşı Belediyespor Karabük maçı 18 Kasım Pazar saat 12.00 da Gölbaşı sahasında oynanacak. Kadın futbolunu bilmeyenlerin, merak edenlerin gidip izlemesi gereken güzel bir maç. Kızların nasıl güzel futbol oynadığını, bir erkekten farksız olarak mücadele ettiğini, tüm gücüyle sonuna kadar savaştığını görmek isteyenler kolaylıkla 3. Lig maçlarına giderek meraklarını giderebilirler.

Küçük yaş gruplarında milli takımlara en fazla futbolcu gönderen 3. Lig maçlarını her zaman bahsettiğim gibi milli takım hocalarının ilk haftadan itibaren gelip izlemesi gerek. Bir sporcuyu bir kere değil de bir çok kez izleyerek çağırmalılar. Ne kadar 3. Lig Federasyon tarafından desteklenmiyor, istenmiyor olsa da ligin oynanması ve oyuncuların bu ligde oynaması herkes için bir avantaj. Oyuncular bu maçlarda oynayarak gelişiyor, dikkat çekiyor. Bazıları milli takıma bazıları üst liglere transfer olarak daha iyi yerlere gelebiliyor. O yüzden bu lig desteklenmeli, bu lige daha fazla önem verilmeli.

Yoruma Kapalı.