AMATÖR RUHU ÖLDÜRMEYELİM

 AMATÖR RUHU ÖLDÜRMEYELİM

Öncelikle, tüm spor camiasının geçmiş Kurban Bayramını kutlarım.  Amatör spor camiasında bu bayram diğer bayramların aksine biraz buruk kutlandı. Yaklaşık 50 kulübümüz  19 Mayıs Stadı altındaki yerlerden   uzaklaştı ve her biri bir yerlere savruldu. Haliyle toplu iken bayram kutlamaları kolaydı. Şimdi kutlamalar biraz zor olacağa benziyor. Özellikle amatör futbol camiasının tesis sorunun çözümü için büyük mücadele verildiğini biliyorum. Bu konu da Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Genel Müdürü  Mehmet Baykan’a , Spor ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Gürhan Yıldız ve  Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF)  Başkanı Murat Kandazoğlu büyük gayret sarf etmekte.  Dileriz en kısa zamanda amatörlerin nefes alacağı ve ihtiyaçlarının giderileceği tesisler yapılır ve bu sıkıntılarda ortadan kalkar. Amatör futbol heyecanının başlamasına sayılı günler var.

 

Önümüzdeki hafta 2018-2019 sezonu başlayacak. Bu sezon Amatör Süper Lig (SAL), geçen yıllara nazaran daha renkli ve çetin geçeceğe benziyor. Ligde mücadeleden  14 takımın her birinin bütçeli takımlar olması mücadeleyi heyecanlı kılıyor.. Ayrıca bu sezon ligde  10 ilçe takımının yeralması da  çok önemli bir ayrıntı. Beypazarı Belediye Gençlik, Çamlıdere Belediye Spor, Gölbaşı Belediye Spor, Kahraman Kazan Belediye Spor, Nallıhan 1864 Spor, Polatlı Spor, Pursaklar Belediye Spor, Sincan Belediye Spor, Yeni Haymana Spor, Yenimahalle Belediye Spor  ilçelerine futbol adına büyük heyecan yaşatmaları bekleniyor.  Bu takımların yanı sıra   Esnaf Spor,  T.K.İ, Devlet Tiyatroları, Yurtkur’da önemli kurum takımları olarak iddialı kadrolar oluşturdular.

 

Bu sezon SAL’da heyecan katsayısı çok yüksek olan maçlara tanıklık edeceğiz. Bu kadar fazla ilçe takımının olması bu lige farklı bir hava katacak. Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) çok kolay geçecek  görülmüyor. Ligde mücadele eden 4 Başkent ekibinin çok güçlü rakipleri var.Çubuk Spor Futbol AŞ, Keçiören Belediyesi Bağlumspor, 1926 Polatlı Belediyespor, DS Spor takımları 2018-2019 sezonunda  Ankara’yı temsil edecek .Tüm takımlarımıza yeni sezonda centilmence bir mücadele diliyorum. Amatör ruhu öldürmeden mücadele etmeliyiz. Unutmayalım, bu ruh bizim en büyük zenginliğimizdir.Amatör futbol sadece futbol değildir. Amatör futbol ülkemizin en büyük sosyal sorumluluk projesidir. Bu güzel organizasyonun amatör ruhu öldürmeden asırdır sürdürmeliyiz.

 

Yorum Yap