AMATÖR SPOR HAFTASI ÖDÜL GALASI

Amatör Spor Haftası etkinlikleri , "Şampiyonlar Ödül Töreni" ile sona erdi. Tüm ülke genelinde 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan hafta ile ilgili kapsamın Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaşar Doğu Güreş Salonu'nda bir kapanış ve ödül töreni düzenlendi

213

Amatör Spor Haftası etkinlikleri , “Şampiyonlar Ödül Töreni” ile sona erdi. Tüm ülke genelinde 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan hafta ile ilgili kapsamın Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yaşar Doğu Güreş Salonu’nda bir kapanış ve ödül töreni düzenlendi
Törene Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan , Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Adnan Yuva, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ başta olmak üzere federasyon başkanları, daire başkanları, İl Müdürü Gürhan Yıldız , sporcu aileleri ve sporcuların aileleri katıldı. Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, açılış konuşmasında “Spor kültürünün daha iyi kavranması yönünde gençlere ışık tuttuğuna inandığımız bu anlamlı haftamızı herhangi bir maddi karşılık gözetmeksizin tamamen amatör ruhla mücadele eden tüm spor sevdalılarına armağan ediyorum.”dedi. Yıldız, “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ile ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası her yıl olduğu gibi bu yılda tüm yurdumuzda çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Spor kültürünün daha iyi kavranması yönünde gençlere ışık tuttuğuna inandığımız bu anlamlı haftamızı herhangi bir maddi karşılık gözetmeksizin tamamen amatör ruhla mücadele eden tüm spor sevdalılarına armağan ediyorum. İlimizde 40 bini aktif, 300 bin lisanslı sporcu bin 600 kulüp bulunmakta.”diye konuştu. İl Müdürü Yıldız’ın konuşmasının ardından Cansu Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi farklı yörelerden hazırladığı gösterilerini sundular. Gösterilerin ardından “Şampiyonlar Ödül Töreni” ne geçildi. Törende öncelikle geceye katkı sağlayan sponsorlara ödülleri verildi. Törenin Ana Sponsoru Ankara Büyükşehir Belediyesi ödülünü Basın Daire Başkanı Adnan Yuva’ya ve diğer sponsorlara ödülleri Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi tarafında verildi. , Yılın Antrenörü ASKİSpor’dan Abdullah Çakmar ve Yılın Spor Kulübü seçilen ASKİ Spor Kulübü’nün ödüllerini Mehmet Genç’e Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Ahmet Akın verdi. Yılın sporcuları seçilen İbrahim Ahmet Acar, Enes Özdemir, Şevval İlayda Tarhan ödüllerini Spor Genel Müdürlüğü İdari Mali İşler Daire Başkanı Yaşar Aksoy , Nesim Turan , Abdullah Öztürk , Süleyman Vural, Besra Duman ve Zeliha Ağrıs’ın ödülleri Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya tarafından verildi..
Mehmet Serkan Serpici , İlhan Çıtak, Muhammed Akdeniz ve Onur Arı ödüllerini Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan tkdim etti. Törende ödüle layık görülen Olimpiyat 2.si , Dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçimiz Rıza Kayaalp kampta olması nedeniyle törene katılamazken kendisi için hazırlanan video sunumu salondan büyük alkış aldı.
Törenin son ödülü Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonu güreşçimiz Taha Akgül’e verildi . Taha Akgül ödülünü Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın elinden aldı.

Yoruma Kapalı.