AMATÖRLER BAŞKENT’TEN HAYKIRDI

Amatör Futbolcular Federasyonu (AFF) Genel Başkanlığı'na tekrar Şerif Kunt, "Biz amatör futbolcular Türk futbolunun kökleriyiz. O ağcın kökleri çürük olursa o ağaç ne kadar sağlıklı olur "diyerek Federasyon olarak , Türk futboluna katkı sunmak istediklerini söyledi.Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) delege sistemine dahil olmak için büyük çaba harcadıklarının altını çizen Kunt, "Dilerim, bu çabalarımız artık karşılık görür " diye konuştu.

271

ÖZEL/HABER
Amatör Futbolcular Federasyonu (AFF) Genel Başkanlığı’na tekrar Şerif Kunt, “Biz amatör futbolcular Türk futbolunun kökleriyiz . O ağcın kökleri çürük olursa o ağaç ne kadar sağlıklı olur “diyerek Federasyon olarak , Türk futboluna katkı sunmak istediklerini söyledi.Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) delege sistemine dahil olmAk için büyük çaba harcadıklarının altını çizen Kunt, “Dilerim, bu çabalarımız artık karşılık görür ” diye konuştu.
Amatör futbolcular, “Biz futbolun kökleriyiz ” diyerek Başkent’den haykırdılar.Amatör Futbolcular Federasyonu (AFF) 4. Olağan Genel Kurulu.Ankara’da Kahya Otel’de yapıldı. Kongreye Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut , Gençlik ve Genel Müdürlüğü eski Müdür Yardımcıları’ndan Adnan Gül, başta olmak üzere 29 ilden federasyon delegeleri katıldı. Divan Başkanlığı’nı Trabzon AFF Başkanı Salih Aladağ’ın yaptığı genel kurulda önemli mesajlar verildi. AFF Genel Başkanı Şerif Kunt, “Biz amatör futbolcular Türk futbolunun kökleriyiz. O ağçın kökleri çürük olursa o ağaç ne kadar sağlıklı olur “diyerek Federasyon olarak Türk futboluna katkı sunmak istediklerini söyledi.Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) delege sistemine dahil olmak için büyük çaba harcadıklarının altını çizen Kunt, “TFF ‘nun 297 delegesi içinde Amatör Futbolcular Federasyonu temsil edilmiyor.Bu çok büyük bir adaletsizlik.Bu delege sistemi tekrar düzenlenmeli.Bizler Türk futbolunu daha iyi yerlere götürmek için elimizi taşın altına koyduk. Ben 55 yıldır aktif olarak hala futbol oynuyorum. Türkiye’yi dolaşıp, amatörlerin hayallerini örgütleme çalışıyoruz.Federasyonumuzu 2008 yılında kurduk. 10 yılı geride kurduk. En büyük hedefimiz TFF ‘nunda temsil edilmek. Bir kez daha Ankara’dan yetkilere sesleniyorum, bu adaletsiz delege sistemi değişmeli. Ağçın kökleri çürük olursa o ağaç ne kadar sağlıklı olur. Biz amatör futbolcular futbolun kökleridir. Çabamız artık karşılık bulmalı “diye konuştu. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut, yaptığı konuşmada Şerif Kunt’un verdiği mücadeleden övgü ile bahsetti.
ÖDÜLLER VERİLDİ
Genel kurulda amatör futbola katkılarından dolayı spor ve basın dünyasından isimlere teşekkür plaketi sunuldu. Sadi Tekelioğlu, Yusuf Turgut, Özgür Özdemir, Adem Varol , Burak Gayretli ile birlikte www.golankara.com internet

sitesi kurucusu ve genel yayın yönetmeni Ali Öcal’da ödül alanlardandı. Öcal’a ödülünü Kayseri AFF Başkanı Azmi Şahin verdi.
KUNT TEKRAR BAŞKAN
Amatör Futbol Federasyonu’nun 4.Olağan Genel Kurulu’nda tekrar başkan seçilen Şerif Kunt’un yönetiminde Cüneyt Hayal, Genel Sekreter olarak görev yapacak. Diğer Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Galip Keleş, Tekin Bulut, Hayrettin Gencer, Erdal Pişken, Ekrem Çağkınoğlu, Köksel Yavuz, Niyazi Aşır, İzzet Göktaş, Ferit Karakoca, Ramazan Öztürk, Salih Aladağ, Soner Yiğit Karabay, Mehmet Hüseyin Güraras, Kenan Atalay, Göksel Ali Argun, Adem Vural, Mehmet Ziya Özkan, Mustafa Sadıklar, Bilal Kunut.Denetleme Kurulu:Mehmet Hayal, Muhammet Zeki Paşaoğlu, Bülent Topçu, Disiplin Kurulu Temel Korkmaz, Kadir Yılmaz, Şemşettin Zalioğlu, Hasan Alkan, Neja Akıntürk’te oluştu. 10 kişilik Onur Kurulu’nda ise şu isimler yeraldı:Metin Kara, Yusuf Turgut, Şeker Ertem, Zeki Sancak, Adnan Gül, Hakan Usta, Ömer Yılmaz, Ali Yazar, Halit Çalıkoğlu, Azmi Şahin.

Yoruma Kapalı.