AMATÖRLERE REVA MI BU ?

338

Yıllardır Amatör Spor Kulüpleri’nin her alanda üvey evlat muamelesi görmesi içimizi acıtıyor. Tüm sorunlara göğüs gerip, gençliğin spor yapması için elinden geleni yapan amatör spor emekçilerine neden bu kadar hoyrat davranılır anlamak mümkün değil. Kafamı yıllardır kurcalayan bir konuyu siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum. Profesyonel takımların formalarının her tarafına reklam alıp, Amatörlere yasak eden zihniyeti anlamak mümkün değil. Hiçbir geliri olmayan ve tamamen sponsorluklarla kulüplerini yaşatmaya çalışanlar formalara da sponsorluk alamazsa bu kulüpler nasıl yaşayacak acaba? Şimdi diyeceksiniz ki göğüs reklamı var yetmez mi? Yetmez arkadaşlar. Üst liglerde formanın içine bile reklam alan, formayı geçtim şortuna, çorabına reklam alınabiliyor da neden Amatör de bunlar yasak!

Profesyonel liglerde paraya para denilmezken, lüks içinde yaşarken Amatörlere bu zulüm neden acaba? Çoğu takım senelerdir aynı formayı ve antrenman malzemelerini kullanırken, içecek su, giyecek krampon bulamazken bu kısıtlamalar neden?

Amatör de maddi imkansızlıklar yüzünden yüzlerce, binlerce yetenek kaybolup gidiyor. Bu çocukların elinden tutulsa ve birazcık ilgi alaka gösterilse Türk futbolu gelişir. Ama nedense tüm imkanlar üst liglere Amatörlere hiçbir şey yok. Şunu hiç kimsenin unutmaması lazım; Amatör spora yeteri kadar değer verilmediği müddetçe Türk sporundan kimse medet beklemesin.

Yoruma Kapalı.