AMATÖRLERİN ALACAATLI BULUŞMASI

Amatör spor kulüpleri sorunlarını masaya yatırıyor, çözüm yolları arıyor. Her sezon yapılan iştişare toplantılarından ikincisi Çankaya, Bala, Gölbaşı, Polatlı , Şereflikochisar ilçe sınırları içinde yeralan spor kulüplerinin yöneticileri yapıldı. Toplantıya 18 kulüp temsilcisi katıldı.

260

Amatör spor kulüpleri sorunlarını masaya yatırıyor, çözüm yolları arıyor. Her sezon yapılan iştişare toplantılarından ikincisi Çankaya, Bala, Gölbaşı, Polatlı , Şereflikochisar ilçe sınırları içinde yeralan spor kulüplerinin yöneticileri yapıldı. Toplantıya 18 kulüp temsilcisi katıldı.


Amatörler sorunlarını, tartışıyor, çözüm yolları arıyor. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF), geçtiğimiz hafta Altındağ ve Kalecik ilçe sınırları içinde bulunan kulüplerle birayaya gelip, sezonun ilk iştişare toplantısını gerçekleştirmişti. Bu hafta da Çankaya, Bala, Gölbaşı, Polatlı , Şereflikochisar ilçe sıınırları içinde yeralan spor kulüplerinin yöneticleri ile sorunlar masaya yatırılıp, çözüm yolları arandı. Alacaatlı Orange Cefe ‘de AASKF Yönetim Kurulu üyesi ve Çayyolu Spor Kulübü Başkanı Olcayto Başarı’nın evsahipliği yaptı toplantıya 18 kulüpten temsilci katıldı. AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Genel Sekreter Osman Nuri Okumuş, Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ceylan, Engin Bozkaya, Teşkilatma Sekreteri Soner Cengiz, Halkla İlişkiler Sekreteri Yalçın Yuna, Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Anar’ın hazır bulunduğu yemeğin ardından yaklaşık 3 saat sorunlar tartışıldı. . Olcayto Başarı’nın hoşgeldiniz konuşmasının ardından Teşkilatlanma Sekreteri Soner Cengiz, iştişare toplantılarının geçtiğimiz hafta başladığını, Başkent Ankara’yı bölgelere ayırıp, sorunları tartışıp, çözüm yolları aramya devam edeceklerini ifade ederek, iştişare toplantıları ile ilgili bilgiler paylaştı. Başkan Yardımcılarından Engin Bozkaya’da kısa bir konuşma ile toplantıya katılanları selamladıktan sonra AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, yaşanan sıkıntılarla ilgili özellikle tesis problemler hakkında açıklamalarda bulundu. Kandazoğlu, “Yıllardır çok büyük özveri ve fedakarlıkla ülke gençliğine ve spora hizmet eden sizlerin sorunlarınızı çözmek için sık, sık biraraya gelmeğe devam edeceğiz. Geçtiğimiz hafta Altındağ ve Kalecik ilçe sınırları içinde bulunan kulüp temsilcilerimizle biraraya geldik. Güzel bir iştişarede bulunduk. Bugün de sizlerle sorunları masaya yatıracağız, çözüm yolları arayacağız. Sorularınızı cevaplayacağız.Sizler ülke spor ve gençliğiiçin bir şanssınız. Bizim görevimizde sizin yükünüzü hafifletmek.Tüm çabamız bunun için” diye konuştu. Kandazoğlu konuşmasının ardından kulüp temsilcilerinin sorularını cevapladı.
TESİS VE İSTİFALAR ÖNE ÇIKTI
Kulüp temsilcileri toplantıda yaşadıkları tesis ve mali sıkıntıların yanı sıra geçtiğimiz günlerde yaşanan 9 istifa ile ilgili sorular yönettiler. İstifalarla ile ilgili Murat kandazoğlu, “İstifa tamamen arkdaşlarımızın kendi tercihi. Saygı duyuyoruz.Kendilerine bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyoruz.Yolunuza yeni arkadaşlarımızla devam ediyoruz” diye cevapladı. Kavaklıdere Spor Kulübü Başkanı Fatih Cürebal, Volkan Yıldırım Spor Kulübü Başkanı Volkan Yıldırım, Anadolu Beyi Spor Kulübü Başkanı Nuri Taş, Yaşamkent İlkler Spor Kulübü Başkanı Recep Salih İlker, Ego Spor Kulübü temsilcisi Selim Gürel, Anadolu Beyi Spor Kulübü antrenörlerinden Cengiz Paça, Seviye Spor Kulübü antrenörlerinden Erhan Öztürk söz alarak, yaşanan, tesis, sağlık, mali, fikstür ve istifalarla ilgili görüşlerini bildirdiler. Öneriler dile getirildi. Bilgi İşlem Sorumlusu Serhat Ergün, İl Futbol Temsilci Yardımcısı Celal Mutlu’da sorulan soruları cevapladı. Toplantı birlikte çekilen fotoğrafla sonaerdi.Teşkilatlanma Sekrteteri Soner Cengiz, bundan sonraki toplantının Keçiören ilçe sınırları içinde bulunan kulüplerle yapılacağını ifade etti.

Yoruma Kapalı.