AMATÖRLERİN KEÇİÖREN BULUŞMASI

Amatörlerin Keçiören buluşmasında, birlik ve berberlik mesajları verildi. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat kandazoğlu, istifalar ve Disiplin Kurulu'na sevki ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

300

Amatörler, sorunlarını masaya yatırıp çözüm yolları aramya devam ediyorlar. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun (AASKF) başlattığı istişare toplantısının üçüncüsü Keçiören, Çubuk ve Pursaklar ilçe sınırları içinde bulunan amatör spor kulüpleri ile gerçekleşti. Daha önce Altındağ ve Çankaya ‘da bulunan kulüplerle iki toplantı yapılmıştı.Keçiören Belediyesi Bağlumspor Kulübü Başkanı ve AASKF Başkan Yardımcısı Levent Kızılalp’in evsahibliği yaptığı toplantı Vadi Cafe’de gerçekleşti. Toplantıya AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ceylan, Engin Bozkaya, Bayram Akyer, İç Denetim Sorumlusu Yusuf Kılınç, Mali Sekreter Mustafa Yıldız, Teşkilatlanma Sekreteri Soner Cengiz, Halkla İlişkiler Sekteri Yalçın Yuna, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kayacı, Fatih Anaz , Denetim Kurulu üyesi Müslüm Arslan ile kulüpleri temsilen şu isimler katıldı: Hulusi Nurhan Bulak ve Ahmet Küsmez (Ankara Rize Gençlik ve Spor Kulübü), Zekai Anar (Kalaba Spor Kulübü), Asım Baltacı ve Hakan Beyhan (Ayvalı Spor Kulübü), Eyüp Kocabaş ve İlhan Diker (Çubuspor AŞ),Aydın Akbulut (Esenboğa Spor Kulübü), Abdülkadir Çinkaya (Eser Spor Kulübü), Mustafa Batur (Etbalık Spor Kulübü), Erol Gürbüz (Etlik Spor Kulübü), Ali İhsan Koçak (Etlikgücü Spor Kulübü), Mehmet Sargın (Keçiören Atıcılık Kulübü), Mehmet Çakmak (Keçiören Gazi Gücü Olimpik), Yücel Çelik (Keçiören Sportif), Hasan Çırak (Keçiörengücü Spor Kulübü), M.Gökhan Bekaroğlu (Meteroloji Spor Kulübü), H.Hüseyin Balanlı (Piyangotepe), Gürdal Yalçın (Başkent Sportif),Necati Sofuoğlu (Saygı Spor Kulübü), Ceyhun Elmas (11 Elmas Spor Kulübü), Nadir Tiryaki ve Mustafa Şentürk (Akyurt Beledyespor), Metin Koç (Al Kula Spor Kulübü ve Altın 11 Spor Kulübü)

KIZILALP’TEN SELAMLAMA

Hep birlikte yenilen akşam yemeğinin ardından Levent Kızılalp, amatör spor kulüpleri temsilcilerini Keçiören’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, tüm konuklara, “hoşgeldiniz “dedi. Kızılalp, “Amatör spor kulüplerimizin çok ciddi problemleri var. Hızlı ve pratik çözüm yolları bulmak zorundayız. Bunun içinde sık, sık bir araya gelip istişareler yapmak zorundayız. Tekrar sizlerle birlikte olmaktan duyduğum mutluluğu ifade eder , “hoşgeldiniz derim” dedi.

EN BÜYÜK SORUN TESİS

Levent Kızılalp’ın konuşmasının ardından AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu, Başkent Ankara’da amatör spor kulüplerin en büyük sorunun tesis olduğunun bir kez daha altını çizdi. 19 Mayıs Stadı’nın yıkımı sonrası yaşanan sıkıntılara değinen Başkan Kandazoğlu, “19 Mayıs Stadı yıkıldıktan sonra kulüplerimize Tandoğan’da yer tahsis edildi. Bize de Gazi Mahallesi’nde 6 saha ve 60 soyunma odası olan bir tesisi 2019 Ağustos’unda amatörlerin hizmetine sunulacağı sözü verildi. Bunun takipçisiyiz. Ankara’da çok ciddi tesis sıkıntısı yaşıyoruz. Bu sorunun aşılması için Yerel Yönetimler’le çok samimi işbirliği içindeyiz. Bir amatör evi projemiz vardı. Melih Gökçek döneminde bize söz verilmişti. Bunun hayata geçmesini çok istiyoruz. Ben kulüplerimin menfaatlarini korumak ve kollamak zorundayım. Bu güne kadar ne yaptıysak kulüplerimizin menfaati için yaptık. Bunları yaparken de hiç bir zaman kuralların dışına çıkmadık. Bu tür istişare toplantılarını sık, sık yapıp sizlerle biraya gelip, sorunlarımıza çözüm arayacağız. Bugünkü toplantımıza katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim “diye konuştu.

İSTİFALARI GÜNDEME TAŞIDI

Murat Kandazoğlu, bir süre önce AASKF yönetimden istifa edenlerle ilgili de kulüplerin temsilcilerini bilgilendirdi. Kandazoğlu, “Bundan bir süre önce 9 arkadaşımız AASKF yönetiminden istifa etti. Bunlardan Ali Recep Er, işlerinin yoğunluğundan dolayı yönetimden ayrılırken, diğer 8 arkadaşımızla fikir ayrılığı yaşadık. Onlar istifa ettiler. Biz buna saygı duyduk .Yolumuza diğer arkadaşlarımızla devam ediyoruz ” ifadelerini kullandı.

“DİSİPLİN KURULU’NA NEDEN SEVK EDİLDİM “

Murat Kandazoğlu, ayrıca 11 Mayıs 2018 tarihinden Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Disiplin Kurulu’na sevk yazısını ve savunması toplantıya katılanlara okudu. Suçlamalar karşısında hayrete düşen, Ahmet Küsmez ve Hasan Çırak tepki göstererek Kandazoğlu’na yanında olduklarını ifade ettiler. Murat Kandazoğlu’nun konuşmasının ardından Yalçın Yuna ve Soner Cengiz ‘de kısa konuşmalarla bundan sonra yapılacaklarla ilgili bilgiler aktardılar.

KULÜPLER YAŞADIKLARI SIKINTILARI ANLATTILAR

Toplantıya katılan kulüplerinin temsilcileri, tesis sorunundan malzeme sıkıntısına, Bölgesel Amatör Lig’de maruz kaldıkları problemler ve bir çok konuda görüş beyan ettiler. Keçiören Atıcılık Kulübü Başkanı Mehmet Sargın’ın atış poligonu isyanı herkesi üzdü. Bölgesel Amatör Lig’de yaşanan hakem hatları da konuşulan konular arasında idi. Gece Murat Kandazoğlu’nun teşekkür ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yoruma Kapalı.