ANKARA BB FOMGET ÇEYREK FİNALDE

 ANKARA BB FOMGET ÇEYREK FİNALDE

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Covit 19 salgını nedeniyle tek devrelik lig usulüne göre oynanan  Turkcell Kadın Futbol Ligi 2021 Sağlık Çalışanları Sezonu’nda mücadele eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget Gençlik ve Spor kulübü çeyrek finale yükseldi.

ABB Fomget Gençlik ve Spor Kulübü, Dudullu’yu 3-0 mağlup ederek, çeyrek finale yükseldi. Fomget Gençlik ve Spor’un gollerini Rabia Nur Küçük, Benan Altıntaş ve Zehra Borazancı kaydetti.

16 takımın mücadele ettiği ligde, C ve D grubunda maçlar tamamlandı.
Alınan sonuçlar şöyle:

C Grubu

Fomget Gençlik ve Spor: 3 – Dudullu: 0

ALG Spor: 7 – Kireçburnu: 0

D Grubu

Konak Belediyespor: 1 – Karadeniz Ereğli Belediyespor: 0

Kocaeli Bayan Futbol Kulübü: 2 – Kayseri Gençlerbirliği: 2

C Grubu’nu ALG Spor 9 puanla birinci, Fomget Gençlik ve Spor ise 6 puanla ikinci tamamlarken, 3 puanla Kireçburnu üçüncü, puanı bulunmayan Dudullu ise son sırada yer aldı.

D Grubu’nda Konak Belediyespor 7 puanla birinci, Kayseri Gençlerbirliği 5 puanla ikinci olurken, 3 puanı bulunan Karadeniz Ereğli Belediyespor üçüncü, bir puanı bulunan Kocaeli Bayan Futbol Kulübü de son sırada kendine yer buldu.

C Grubu’nda ALG Spor ile Fomget Gençlik ve Spor, D Grubu’nda ise Konak Belediyespor ile Kayseri Gençlerbirliği, çeyrek finale yükselen takımlar oldu.

Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar 28 Nisan’da çeyrek final müsabakalarında karşılaşacak.

Yorum Yap