ANKARAGÜCÜ HALTER TAKIMINDAN TAM 16 MADALYA

 ANKARAGÜCÜ HALTER TAKIMINDAN TAM 16 MADALYA

Ankara Kahramankazan’da düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zafer Kupası turnuvasına katılan MKE Ankaragücü halter takımımı, sekiz altın, beş gümüş, üç bronz madalya kazandı.

Kadın halter sporcularından İlayda Akkaya, İnci Kaya, Merve Çöpatlamaz, Sevilay Aslaner, Cemanur Hatun Kösek altın madalya; Esra Gürol, İlknur Sırma, Rabia Göçer gümüş; Senanur Çiçek, Özlem Bülbül bronz madalya kazandı.

Erkek halter sporcularından Utku Açıkgöz, Menderes Çakır, Enes Erdem altın; Mücahit Özcan, Burak Çılgın gümüş; Batuhan Taş bronz madalya kazandı.

Sarı Lacivertliler, kadınlarda 5 altın, 3 gümüş, 2 bronz; erkeklerde 3 altın, 2 gümüş, 1 bronz toplamda 8 altın, 5 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Kazanılan madalyalardan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden halter takımı antrenörleri Halil İbrahim Turan ve Ertan Mert: “18 Mart Çanakkale şehitlerimiz anısına düzenlenen bu turnuvada elde ettiğimiz derecelerden dolayı çok gururluyuz. Vatan uğruna canını siper eden tüm şehitlerimize ve gazilerimize borcumuzu asla ödeyemeyiz. Ancak elde ettiğimiz başarılar ile onları ve ülkemizi gururlandırabiliriz. Kazanılan bu madalyalar önce aziz şehitlerimize, gazilerimize sonra da Büyük Ankaragücü taraftarına armağan olsun.” şeklinde konuştu.

Yorum Yap