ANKARAGÜCÜ’NE CEZA YAĞDI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu )PFDK) MKE Ankaragücü 'ne ceza yağdırdı. Taraftarların neden olduğu eylemler ve Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz'ın açıklamaları nedeniyle toplam 200 bin TL para ve tribün kapatma cezası geldi.

217

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu )PFDK) MKE Ankaragücü ‘ne ceza yağdırdı. Taraftarların neden olduğu eylemler ve Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz’ın açıklamaları nedeniyle toplam 200 bin TL para ve tribün kapatma cezası geldi.İşte PFDK’un cezalarla ilgili açıklaması şöyle:

“MKE Ankaragücü Kulübü’nün, 25.11.2018 tarihinde oynanan MKE Ankaragücü – Beşiktaş A.Ş. Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Batı Alt Tribün E,F,D, Kuzay Alt Tribün C,D,E,F, Doğu Alt Tribün B,C,D blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Aynı müsabakada MKE Ankaragücü Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 120.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT’nin 52/3. maddesi uyarınca saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu Kuzey Alt D,E, Doğu Alt C, Batı ALT E nolu bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

1. ve 2. maddede 2 farklı eylem nedeniyle bloke edildiği belirtilen Kuzey Alt D,E Doğu Alt C, Batı Alt E bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının toplamda takip eden 2 ev sahibi müsabakada bloke edilmesine,Aynı müsabakada MKE Ankaragücü Kulübü idarecisi Tuna Yılmaz’ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 45 gün hak mahrumiyeti ve 30.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

Yoruma Kapalı.