BAĞLUM’DA NELER YAŞANMADI Kİ

Keçiören Belediye Bağlumspor-DSİSpor maçında, vefa, hüzün, sevinç, mutluluk, sürpriz, kısacası ne arasanız vardı. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6.Grup 2.hafta maçında yaşanalar uzun süre unutulmayacak görüntülerdi.

350

Keçiören Belediye Bağlumspor-DSİSpor maçında, vefa, hüzün, sevinç, mutluluk, sürpriz, kısacası ne arasanız vardı. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6.Grup 2.hafta maçında yaşanalar uzun süre unutulmayacak görüntülerdi.Maçın başlamasına sayılı dakikalar kala, evsahibi ekip Keçiören Belediyesporlu futbolcular, bir pankartla orta çizgiye doğru yürümeye başladılar. Pankart açıldığında bu bir evlenme teklifi idi. Tecrübeli savunma oyuncusu Emrehan Koşmaz, kız arkadaşına evlenme teklif ediyordu. Teklifi alan genç kız, büyük bir heyecanla tribünlerden atlayıp, koşarak sahaya yöneldiğinde futbolseverler stadı alkışla inletiyorlardı. Emrehan ve Sema’nın mutluluğuna ortak olmak çok güzeldi.

12 YIL GEÇMİŞ

Keçiören Belediyesi Bağlumsporlu futbolcular, bu kez maçın hakemleri ile birlikte ellerinde yine bir pankartla santra yuvarlağına doğru yürüyorlardı.Bu kez pankartta, “Şehit Hüseyin Demirbaş’ı rahmetle anıyoruz ” yazıyordu. Başkan Levent Kızılap ve yönetimi, futbolcuları, yöneticileri bu kez “vefa”yı hatırlatıyordu. Bundan tam 12 yıl önce 23 Eylül 2006 Bağlum Belediyespor, 3.Lig’de oynarken Iğdırspor’la oynayacağı maç için gittiği ilçede Polis Evi bahçesinde bir patlamaya maruz kalmış.Patlamada 5’i polis 17 vatandaşımız yaralanmıştı.Yaralananlar arasında Bağlum Belediyespor Teknik Direktörü Naci Yılmaz ve yönetici Hüseyin Demirtaş da vardı. Demirtaş’ın durumu ağırdı.Hastaneye kaldırılan Hüseyin Demirtaş hayatını kaybetti. Küçük bir belde olan Bağlum’u 3.Lig’e çıkaran ekibin için de Murat Kutlu ve Hüseyin Demirtaş’ın çok büyük emekleri vardı. Bu jest vefayı bir kez daha hatırlatırken, Demirtaş’ın oğlu Mehmet Demirtaş ‘ın babasının unutulmamasının hüzünle karışık hali de dikkatlerden kaçmadı.

SEVİNÇ VE HÜZÜN SEROMONİSİN ARDINDAN

Sevinç ve hüznün seromesninin ardından orta hakem Celil Demircan, yardımcıları Ahmet Çıtaçı, Turan Çelik maçı başlattı. Maça Keçiören Belediye Bağlumspor, Bahri Bağlı, Mustafa Kaymak, Fatih Emircan, Kadir Turan Peker,Emehan Korkmaz, Furkan Yusuf Akalın, Hüseyin Emre Güneş, Murat Almış, Çağrı Yasan, Oğuz Erdem, İsmail Cansız 11’i çıkarken, sıkıntılı bir süreçten geçen DSİSpor’da Uğur Şeker, Muhammed Ege Özdemir, Erhan Yenipazar, Naci Yıldırımgöl, Şevket Ayan, Batuhan Kazan,Onur Alp Kılıç, Birkan Kanber, Eyüp Kırpık, Ceyhun Bala, Emre Çoban. kulübe de beyin komutanı olarak Serdar Şeker ve Mustafa Şenel vardı. Ankara Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mustafa Kandazoğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Aii İhsan Ceylan’da maçı takip edenler arasında idi.

MAÇA KADİR DAMGA VURDU

Maça damgasını vuran Kadir Turan Peker oldu. Bir savunma oyuncu, tam 3 gole imza atıp, Keçiören Belediye Bağlumspor’un 4-0 kazandığı maçın kahramanı oldu. Kadir’in bir de topu direkten döndü.Evsahibi’nin diğer golünü ise Çağrı Yasan kaydetti. DSİSpor’dan Emre Çoban 51.dakikadan kırmızı kart gördü.Yeşil-Beyazlıların maçın 43.dakikada kaptan Ceyhun Bala’nın 30 metreden çektiği mermi gibi sert şutun direkte patlaması en az goller kadar güzeldi. Karşılaşmanın ilk yarısı 3-0 sonerdi. Bu sonuçla galip ekip puanı 4 yaparken, DSİSpor’un henüz puanı yok.

  

Yoruma Kapalı.