MERT, “ÇAPA İLE YOLA DEVAM”DEDİ

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, teknik direktör Fuat Çapa konusunda net konuştu.Başkan Mert,Fuat Çapa ile yola devam edeceklerinin altını çizerek, "kafamızda asla böyle bir düşünce yok. "dedi.

78

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, koronavirüs (Covid-19) test sonucu pozitif çıkan oyuncular ve teknik direktör Fuat Çapa hakkında açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Mert, “Dün akşam 2 futbolcumuzun rahatsızlık belirtileri oldu ve kulüp doktorumuzla konuşular. Rahatsız olduğunu belirten kişilere test yaptırdı doktorumuz. Hasta olan 5 kişiye test yapılıyor ve o 5 kişinin testi de pozitif çıkıyor. Rizespor maçından önce yapılan testler negatifti. Bu yeni bir olay. Yarın sabah saat 10’da herkes test olacak.Bu haber geldiğinde takım idmandaydı. Psikolojik olarak tabii ki etkilenmiştir oyuncular. Yarın test yapılacak ve onun sonucunu bekleyeceğiz. Nereden kaptıklarını bilmiyorum ama ağrıları çok yok. Testi pozitif çıkanlardan biri de “antrenman yapabilirim” dedi.

Fuat Çapa ile yola devam edeceklerini belirten Mert, “Bizim kafamızda asla böyle bir düşünce yok. Biz 4 maç oynadık 1 beraberlik aldık ve 3’ünü kaybettik. Rizespor maçını seyrettiyseniz hocaya ve futbolculara yazmak kolay değil. Şu anda böyle bir şeyi asla düşünmüyoruz. Böyle bir görüşümüz ve düşüncemiz yok. Başarılı olmak istiyorsak bir temel atmak istiyoruz, sabredilmesi lazım. Ligde kalma kararı Ankaragücü için hayatı bir karar oldu. Farklı kararlar alıp hata yapmak istemiyoruz. Aksaklıklar muhakkak var ama zaman içerisinde giderilecektir. Şu an için hoca değişikliği gündemimizde yok. İnşallah değiştirmeden de ligi böyle bitiririz” diyerek sözlerini tamamladı.

Yoruma Kapalı.