BAŞKAN YAŞAR’IN DESTEĞİ HEDEF BÜYÜTTÜ

285

ŞENTEPESPOR SEZON AÇILIŞI

Amatör 1.Küme takımlarından Şentepe Spor Kulübü, görkemli bir törenle 2018-2019 sezonuna, “merhaba” dedi. Barıştepe Halı Saha’da gerçekleşen açılış törenine Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Şentepe Spor Kulübü Başkanı Dursun Acar, muhtarlar, Şentepe Spor Kulübü yöneticileri ve çok sayıda mahalleli katıldı.
“FARKLILIKLARIMIZI ZENGİNLİ SAYACAĞIZ”
Kurban kesimi ve dualarla başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Başarılı bir yılınız olsun. Sizlerin başarısı için uğraşıyoruz. İlçemizde 2 tane futbol stadımız var, birisi Yenimahalle merkezde bir diğeri Batıkent’te. 30’a yakın amatör kulübe de yer tahsis ettik. Ayrıca Ankara’nın ikinci büyük kapalı spor salonunu Yunus Emre Mahallesi’ne Kasım ayında hep birlikte açacağız. Ülkemiz zor şartlardan geçiyor. Ama biz bu sıkıntıları aşacak bir milletiz. Biz büyük Türk Milletiyiz. Sorunlarımız illaki olacaktır. Bu sorunları aşmanın yolu barış ve sevgiden geçer. Birbirimizin eksiklerini tamamlayacak, farklılarımızı zenginlik sayacağız. Spor, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutar. Spor sayesinde çocuklarımızı sağlıklı yetiştirme imkanı buluruz. Amacımız sorgulayan, düşünen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolundan giden nesiller yetiştirmek. Biz Yenimahalle’de bunun için uğraşıyoruz” dedi.
“İYİ BİR EĞİTİM İYİ BİR GELECEK”
Yenimahalle’ye göreve geldiği günden itibaren verdiği tüm sözleri yerine getirdiğini de belirten Başkan Yaşar, “10 senedir size hizmet ediyorum. Söz verdiğim her şeyi yaptım. Kimseyi ayırt etmedim. Hiçbir bölgemizi farklı görmedim. İlçenin her köşesine eşit hizmet götürdüm. Eğitim konusunda da büyük emek harcadık. Devlet okullarının fiziki şartlarını tadilatlar yaparak özel okullara eşitledik. 12 kreş açtık. Ücretsiz lise ve üniversiteye hazırlık kurslarımız var. Amacımız iyi bir eğitim, iyi bir gelecek. Sevdam Yenimahalle sevdası. Yenimahalle’yi çok seviyorum” diye konuştu.
HEDEF 3.LİG
Şentepe Spor Kulübü Başkanı Dursun Acar spora ve sporcuya verdiği desteklerden ötürü Yaşar’a teşekkür edip, hedeflerinin 3.Lig olduğunu söyledi.
Acar, “1984 yılında kurulan Şentepe Spor Kulübü başarıdan başarıya koşmuştur. 34 senelik şanlı mazisinde ilkleri gerçekleştirmiştir. Kulübümüz kapsamlı bir şekilde faaliyetlerini yürütmektedir. Aynı zamanda gençlerimizi kahve köşelerinden, kötü alışkanlıklardan kurtarmak için elimizden gelen her türlü imkanı seferber etmekteyiz. Hedefimiz 3.Lig. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan Başkan Fethi Yaşar’a teşekkür ediyorum. En büyük hayalim Şentepe’ye evlatlarımızın spor yapabileceği bir tesis kazandırmaktı. Başkan Yaşar bunun sözünü bize vermişti. Sözünü tuttu. Bugün gençlerimiz burada yetişiyorsak bu başkanımız Fethi Yaşar sayesindedir” dedi.
AASKF Genel Başkanı Murat Kandazoğlu da genelde semt kulüplerinin sorunlarının olduğunu ve bu sorunları Şentepe Spor Kulübü’nde görmediğini söyledi.
Kandazoğlu, “Semt kulüplerinin sorunları biliyoruz. Hakikaten zor şartlarda spor yapıyorlar. Ama bugün görüyorum ki halkta, Belediye Başkanı da spora gönül vermiş, kulüplerine sahip çıkmıştır. Bu birlik ve beraberliğin neticesinde eminim ki başarı da gelecektir” diye ifade etti.
Konuşmaların ardından tören, Seymen gösterisi ile devam etti.

Yoruma Kapalı.