BERKE’DEN MUTLUSU YOK

 BERKE’DEN MUTLUSU YOK

Başkent Ankara’nın köklü kulüplerinden Güneşspor’da Süper Amatör Lig’e (SAL) yükselmenin mutluluğu yaşanıyor. Sarı-Kırmızılar, 2019-2020 sezonunda mücadele ettiği Amatör 1.Küme 2.Grup’ta tüm rakiplerini geride bırakıp, şampiyonluk turu atmıştı. SAL ‘a yükselecek takımların belirleneceği Play-off maçlarında da 3 maçının 2’sini galibiyetle tamamlayan Güneşspor, Corona Virüs nedeniyle tamamlanamayan maçlar nedeniyle, alınacak kararı merakla beklemeye başlamıştı.Beklenen karar geçtiğimiz gün, TFF Amatör İşler Kurulu toplantısında açıklandı. Alınan karar doğrultusunda içinde Güneşspor’un da bulundu 8 takım 2020-2021 sezonunda Süper Lig’de mücadele etme hakkı kazandı.

7 MAÇTA 8 GOL

Güneşspor’un SAL’a yükselmesi camiada büyük mutluluk yaratırken, en çok sevinenler arasında takıma 2020 Ocak ayında katılan, 7 maçta 8 gol kaydeden Berke Yurdugül gelmekte…Genç oyuncu, bu şampiyonluğu fazlasıyla hakettiklerini söyledi. Güneşspor gibi köklü bir kulübün formasını giymekten büyük onur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Berke, “Öncelikle bu şampiyonluğu fazlasıyla hakettiğimizi düşünüyorum. Başta Ankara ve Türk futboluna çok büyük yıldızlar kazandıran Güneşspor gibi köklü bir kulübün formasını giydiğim için çok mutluluyum.Aykut Akalın, gibi bir başkanımızın olması en büyük şansımız.Başta antrenörlerimiz Hakan Karaduman ve Recep Ertan hocalarımız gayret ve çabaları,  vede futbolcu arkadaşlarımızın iyi bir ekip olup, alın teri ile bir başarıya imza attık. .Ben bu yılın başında takıma katıldım.Sadece 7 maçta forma giydim. Toplam 8 gol kaydettim.Şampiyonlukta ufak da olsa bir kat olduğu için mutluyum”dedi.

“HEDEFLERİM VAR”

Futbola 9 yaşında başlayan Ankaraspor’da başlayan  sırasıyla  Bugsaşspor, Keçiörengücü, Anamur Muzspor ve Pursaklar Belediyespor formasını giyen  20 yaşındaki Berke’nin hayalleri var.. Berke Yurdugül, “Öncelikle Aykut başkanım gibi futbolun her alanında hizmet vermiş bir büyüğümüz olduğu için çok şanslıyız.  Herkesin olduğu gibi benim de futbolda hedeflerim var. Bu hedeflerimi gerçekleştirmek için çok çalışacağım.Güneşspor’un başarısı için çalışacağım.” diye konuştu.

Yorum Yap