BU TAKIMA ŞAPKA ÇIKARILIR

Tamamen altyapıdan yetiştirdiği oyuncularla mücadele eden Hacettepe'nin ortaya koyduğu performans herkese şapka çıkartıyor. Kaptan Berat Aydoğdu le çok özel sezonu ve İnegölspor maçını konuştuk.

236

ÖZEL HABER

Sezon başladığı zaman herkes Hacettepe’nın neler yapacağını merak ediyordu.Mor Menekşeler Türk futbol tarihinde belki de bugüne kadar hiç eşine benzerine rastlanmayan bir işe kalkışmıştı. Adeta borç batağında boğulan kulüplere ilham verecek bir proje ile 2018-2019 sezonuna , “merhaba “denilecekti. Başkent ekibi, TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta verilecek mücadele tamamen, altyapıdan Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde kendi yetiştirdiği futbolcularla verilecekti. Avrupa’nın en yaşlı, en borçlu, en az üreten ülkesi Türkiye’de böyle bir işe kalkışmak yürek isterdi. Bu yürek Hacettepe’nin yönetimi, teknik ekibi ve futbolcularında vardı. Başkan Arif Ölmez, teknik direktör Veyis Kanber’e, “Hocam senin ve tüm hocalarımızın yetiştirdiği futbolcularla mücadeleye var mısın?” dedi. Kanber, “Varım ” dedi. sezon başladığında herkesin nasıl bir mücadele edeceği merak konusu olan takım öyle bir mücadele vermeye başladı ki, tecrübesizlik ve şansızlık kaynaklı kayıplar olmasa 9 maçta 14 değil, 20 puan toplanmış olacaktı. Bu hafta oynanan İnegölspor maçı öncesi yaşanan bir talihsizlik, bir çok oyuncunun rahatsızlanması bile bu gençleri durduramadı. Hasta , hasta çıkıp 90 dakika akıllara ziyan bir mücadele verdiler. Tuğrul Başkan ile penaltı kaçırdılar.Pes etmediler.Furkan Temir’le golü bulup İngölspor’u 1-0 mağlup ettiler.
HEPSİ ÖZKAYNAK
Kadroya bakıyoruz, saha çıkan 11’inin ve sonradan oyun girenlerin hepsi Gençlerbirliği altyapısından yetişen oyuncular. Bu zorlu, bir o kadar da anlamlı mücadelenin en önemli isimlerinden kaptan Berat Aydoğdu ile çok özel sezonu konuştuk. İşte kaptan Berat’ın anlattıklarından öne çıkan başlıklar:
“SADECE 3 PUAN DEĞİL ÇOK ŞEY KAZANDIK”
“İsterseniz, bu mücadelenin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu son oynadığımız İnegölspor maçında yaşananları anlatarak başlayayım. Maç öncesi takımda bir çok arkadaşımız rahatsızlandı. Maç ertelene bilirdi. Biz çıktık, yüreğimizi ortaya koyarak oynadık. Üç puan almanın sevincini yaşarken,beni daha mutlu eden takım olduğumuzu tam anlamıyla bu maçta kanıtladık.Sadece 3 puan değil, çok şey kazandık.Genç bir takımız, yaşadığımız talihsizliği hasarsız atlattık.”
“MÜCADELECİ VE SAVAŞÇI RUH”
“Mücadeleci ve savaşçı, kolay kolay pes etmeyen bir takım olduk.Artık şunu görüyoruz, bambaşka bir takım olup, daha iyi oyun ve sonuçlar izleteceğiz.Tabi bunun için çok çalışıyoruz ve de gelişiyoruz. Türkiye’nin en genç takımıyız.Tamamen altyapıdan yetişen oyuncular oynuyor.Her maçta kendimizi ve oyunumuzu geliştiriyoruz.Bizim için her maç çok zor.Bunun farkındayız.Her antrenmanı gelişim ve konsantre odaklı yapıyoruz.Gelişiyor, öğreniyor, tekrar yapıyoruz..Tüm bunlar Türk futbolunun gelişimi için çok iyi bir örnek”
“FUTBOLCULAR GİBİ TEKNİK DE AYNI”
“Futbolcular altyapıdan geldiği gibi teknik ekipte altyapıdan olması bize çok farklı bir güç veriyor.Yıllar önce bizleri bugünlere hazırlayan Veyis hocamla çalışmak çok farklı.Biz çok çalışı

yoruz, her geçen hafta daha iyiye gidiyoruz “

Yoruma Kapalı.