DAHA BÜYÜK HEDEFLERİNİN SİNYALİNİ VERDİ

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal,Kayserispor galibiyeti ile ilgili, "Bu bizim "eşik" maçımızdı, bunu kazanırsak daha yüksek özgüven kazanacağımızı söyledik." açıklaması ile daha büyük hedeflerin sinyalini verir gibiydi.

220

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal,Kayserispor galibiyeti ile ilgili, “Bu bizim “eşik” maçımızdı, bunu kazanırsak daha yüksek özgüven kazanacağımızı söyledik.” açıklaması ile daha büyük hedeflerin sinyalini verir gibiydi.

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Kayserispor maçı sonunda düzenlenen basın toplantısında 90 dakikayı değerlendirip, basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Kartal, Kayserispor maçının kendileri için bir eşik maçı olduğunu söyledi. Kartal, “Geçen haftaki Fenerbahçe galibiyetimizin bir tesadüf olmadığını ispat açısından bizim için önemli bir maçtı. Oyuncularımızla bir haftadır sürekli toplantı yaptık. Çok iyi hazırlandık bu maça ve çok iyi konsantre olduk. Bu bizim eşik maçımızdı, bunu kazanırsak daha yüksek özgüven kazanacağımızı söyledik. Maça iyi başladık ve skoru da ele aldık. Daha farklı bir skor da elde edebilirdik. Bu güzel galibiyeti bizi hiçbir şekilde yalnız bırakmayan Ankaragücü taraftarına armağan ediyorum.Bizim çok muhteşem bir taraftarımız var. Geçen hafta 4 bin Ankaragücü, 50 bin kişilik statta neler yapabileceklerini tüm Türkiye gösterdiler. Bizim taraftarlarımız çok güzel işler yapıyor. Bunu herkes görmeli” dedi.

“OMUZUM KOPSA OYNARIM”

İsmail Kartal, maça kırık omuzu ile çıkan Yalçın Ayhan’a teşekkür ederek, “Bugün Yalçın Ayhan için ayrı bir parantez açmak istiyorum.Yalçın geçen hafta Fenerbahçe maçında omuzdan sakatlanmıştı. Yalçın, “Bu kadar sakat oyuncun olduğu bir ortamda omzum kopsa da ben futbol oynamak istiyorum.Bu takımı yalnız bırkam ” dedi. Çıktı büyük bir özveri ile oynayıp, verilen direktifleri yerine getirdi.Kendisine ayrıca teşekkür ediyorum “diye konuştu.

SORULARI CEVAPLADI

www.golankara’nın İsmail Kartal’a, “Son yılların en güzel futbolunu izlettiniz. Eşikten kastınız ne, sizin 1, 5 yıldır bir gün bile elbise ile görmedik. Herhalde bu süreçte yaşananlarla ilgili anlatacak çok şeyinizin olması gerekir ?” Kartal, “Bir buçuk senedir teknik ekibimle ile birlikte büyük özveriyle çalışıyoruz. Tesiste yatıp kalkıyorum. 6 antrenörle beraber, her gün kalktığımızda her şeyimiz planlı. Bu takıma daha fazla neyi verebiliriz düşüncesiyle, bu köklü camiaya daha fazla nasıl faydalı olabiliriz, derdindeyiz. Bu açlıkla, bu inançla gecemizi gündüzümüze katarak bu takıma feda ettik. Sıkıntılar var, bunları bilen biliyor zaten. Başkanımız, yöneticilerimiz, dışarıdaki arkadaşlarımız uğraşıyor. Bunlar da kısa zamanda giderilir inşallah. Çünkü biz elimizden geldiği kadar bu camiayı mutlu etmeye çalışıyoruz.Eşikten kastımız, daha rahatlayıp, daha çok öz güvene kavuştuğumuz ve önümüzü daha net görebilmek olarak ifade edebilirim”

MANİDAR BULUYORUM

Gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Konyaspor maçı için Ankaragücü taraftarlarının aldığı seyirci cezası hakkındaki bir soruyu Kartal şöyle cevapladı: “Taraftarsız olmaz. Onlar bizim her şeyimiz. Bizim taraftarlar kardeşlik sloganları atıyor. Konya deplasmanına taraftarların gelmemesi manidar. Beşiktaş taraftarlarının bizim maça gelmesi normaldir. Konyaspor ile gerginlik olduğu söyleniyor. Ben bilmiyorum.Bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum”

Yoruma Kapalı.