DART’DA DÜNYA KUPASI HEYECANI

166

 

Dünya Dart Federasyonu (WDF) tarafından ilk kez düzenlenen çevrim içi Dart Dünya Kupası başladı. Covid-19 salgını sebebiyle 2020 yılında yapılacak bütün uluslararası dart organizasyonları iptal edilmişti. İptal edilen organizasyonların yerini doldurmak için Dartconnect’le işbirliği yapan WDF, 47 ülkeden 2 kadın, 2 erkek olmak üzere 4’er kişilik oyunculardan oluşan takımlar arasında oynanacak sanal dünya kupası için 4 Ekim’de kura çekti. Çekilen kura neticesinde takımlar 25 Ekim tarihine kadar gruplarında bulunan maçları oynayacak. Ardından final grubu maçları başlayacak.

Kadınlarda Merve Erden ile Hatice Sinem Şengül, erkeklerde İsa Furkan Coş ve Oğuzhan Kaya’dan oluşan milli takımımızın grubunda İngiltere, Rusya, Belçika, Polonya ve Romanya yer aldı. Grup müsabakaları sonucunda son 32’ye kalan oyuncular eleme usulü ile maçlarını oynayacak.

Faaliyet ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Prof. Dr.Mutlu Türkmen “Sporcularımızın, hakemlerimizin ve tüm paydaşlarımızın sağlığı bizim sorumluluğumuzda sayılır, herşeyin başında sağlık gelir. Biz bu zamana kadar tüm önlemleri aldık ama aynı zamanda branşlarımızın ve sporcularımızın aktif kalabilmesi için dijital imkanları da federasyon olarak kullanmaya gayret ediyoruz. Pek çok çevrim içi turnuva yaptık. Şimdi 47 ülkenin katıldığı bu önemli turnuvada ülkemizi temsil ediyoruz. Bunlar sporcularımızın heyecanını koruması açısından son derece önemli. Aynı çerçevede diğer ülkelerle ikili temaslar da yapacağız. Ancak tabi ki yüzyüze yapılacak yarışma ortamını özlüyoruz ve ümit ediyorum ki önümüzdeki sezon bu ortama kavuşacağız.” dedi.

Oğuzhan Kaya efsane oyuncu Martin Adams ile karşılaştı
Grubunda ilk maçında Dart’ın efsane oyuncusu İngiliz Martin Adams ile eşleşen genç milli sporcumuz, tecrübeli oyuncu karşısında başarılı bir performans ortaya koydu. Maçta iyi bir performans sergilemesine rağmen 3-0 mağlup olan Kaya, “Benim için son derece büyük bir tecrübe oldu. Dünya Dart sporunun yaşayan efsanesi ile uzaktan da olsa eşleşmek çok keyifli idi. Maçta iyi bir peformans sergilediğimi düşünüyorum.” dedi.

Yoruma Kapalı.