EN BAŞARILISI KEÇİÖRENGÜCÜ

 EN BAŞARILISI KEÇİÖRENGÜCÜ

ÖZEL /HABER

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüs tehdidi altında, profesyonel futbol heyecanı da tüm hızı ile sürüyor. Tabi ki, maçların seyircisiz oynanması, asrın oyunu futbolu olumsuz etkilliyor. Mahsun ve boş tribünler önünde oynanan karşılaşmalar, başta futboolcular ve teknik adamları olumsuz etkiliyor. Tüm bu zor koşullara ve yaşananlara rağmen, futbol tüm ülkemizde ve dünyada milyonlarca, milyarlarca insanı kollarına almaya devam ediyor. Ülkemizde 2020-2021 sezonu başlayalı nerede ise 3 ay geride kladı. Türkiye’de en üst ligimiz olan Süper Lig’de 21 , TFF 1.Lig’de 18, 2 grupta oynanan TFF 2.Lig’de 38, 4 grupta oynanan TFF 3.Lİg’de 67 takım olmak üzere toplam 145 profesyonel futbol kulübü mücadelesini sürdürüyor.

EN BAŞARILISI ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ

Bu 145 kulüpten 10 tanesi Başkent Ankara’yı temsil ediyor. Süper Lİg’de MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği, TFF 1.Lig’de Ankaraspor ve Ankara Keçiörengücü, TFF 2.Lig’de Ankara Demirspor, Hacettepe, Etimesgut Belediyespor, Mamak FK, 3.Lig’de Çankaya FK, Altındağspor ilimizin profesyonel futbol mücadelesi veren kulüpleri. Bu 10 kulüp içinde geride kalan 11 hafta içinde en başarılı sonuçlara Ankara Keçiörengücü attı. Mor Menekşeler, 11 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Attığı 19 golle de Başkent Ankara’nın en çok gol atan ve en fazla galibiyet alan ve de 21 puanla en çok puan toplayan takımı. TFF 1.Lig’de mücadele eden Ankaraspor’da 11 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 7 mağlubiyet alıp 8 puan topladı.


MKE ANKARAGÜCÜ VE GENÇLER LİGİN DİBİNE DEMİR
ATTI

Süper Lig temsilcilerimizdenMKE Ankaragücü 2 , Gençlerbirliği 5 puanla ligin dibine demir attı. Sarı Lacivertliler, 8 maç oynadı. Henüz galibiyet sevinci yaşayamadı. 6 mağlubiyet, 2 beraberlik ve 2 puanla ligin son sırasında. Gençlerbirliği, 9 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik 6 mağlubiyet aldı. Kırmızı Siyahlılar, 6 gol atarken kalesinde 16 gol gördü.

TFF 2.LİG’DE EN FAZLA PUANI ETİMESGUT TOPLADI

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Etimesgut Belediyespor 12 maçta 19 puan toplarken, Beyaz Grup’ta Ankara Demirspor, 8 maçta 16 puan toplayarak en başarılı takım görüntüsü çiziyor.Bu gruptaki Hacettepe ise 11 maçta sadece 6 puan toplayabildi.Kırmızı Grup’ta mücadele eden Mamak FK,11 puanla mücadelesini sürdürüyor.

ÇANKAYA ‘NIN 12, ALTINDAĞ’IN 11 PUANI VAR

TFF 3.Lig 1.Grup’ta yeralan Çankaya 9 maçta 12 toplarken, 3.Grup’ta yer alan Altındağ’da 9 maçta 12 puan hanesine yazdırdı.

ANTRENÖR DEĞİŞİMLERİ

Başkent Ankara’nın 10 takımı içinde başarıszlığın faturasını teknik adama kesen 7 takım var. Süper Lig’de MKE Ankaragücü 7 hafta sonunda Fuat Çapa’yı gönderdi. Henüz antrenörünü belirlemedi. Trabzonspor maçına Mustafa Dalcı ile çıktı. Gençlerbirliği’nde Mert Nobre mesaisi 7 hafta sürdü.Nobre’nin yerine Mustafa Kaplan geldi.
Ankaraspor, sezona Ali Güneş’le başladı.Güneş’le yollar ayrılıp görev Mustafa Özer’e devredildi.Mamak FK’de Haluk Bulgurlu görevi Alper Gülter’e bıraktı.Çankaya ‘da Yahya Aydın, İsmail Batur’a nöbeti bırakırken, Altındağ’da Zafer Şahin, görevi Metin Akpunar’a bıraktı.

Yorum Yap