ENGELLİ SPORCUYA NASIL ULAŞILMALI

252

Ampute futbolda sporcu sayısını arttırmak için yerel yönetimlerle birlikte projeler yapılmalı. İl, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri’yle ve il içinde bulunan ortez protez uygulama merkezleri, fizik tedavi merkezleri, hastaneler , okullar ile iletişime geçilmeli. Engelli bireylere ulaşıp aileleri ile biraraya gelip sahaya çıkarmalıyız.
Bunları ülke çapında yapabilmemiz için Aile Bakanlığı, Mili Eğitim Bakanlığı, Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü , Spor İl ve İlçe Müdürlükleri vasıtası ile güzel bir proje ile Türkiye’deki tüm engellilere ulaşıp bu bireyleri sporla tanıştırabiliriz. Bu hem rehabilte hem de sosyal sorumluluktur. Bu projenin adı, ” 81 ilde 81 ampute futbol takımı” olur. İl Müdürlükleri’nin spor kulüpleri vasıtası ile 81 ampute futbol takımı oluşturulur. Bunun finansmanı çok da ekonomik olur. Şöyle düşünün bu insanlar 100 tl lik bir kanadyen(koltuk değneği)ile ve bir adet krampon ile futbol oynuyor. Böyle bir proje benim hayalim. Er yada geç ben bu projeyi hayata geçireceğim..
Federasyonumuz bu yönde çalışmalı ve günü kurtarmak için ayak diretmemeli. Bizler ampute futbolunun geleceğini düşünmeliyiz.

Yoruma Kapalı.