ETİMESGUT’TA KARTAL ŞOKU

209

Etimesgut Belediyespor’u 1.Amatör Küme’den alıp, kısa sürede Profesyonel 2.Lig’e taşıyan Hasan Kartal başKanlığı bıraktı. KartaL görevi bırakmasını , “Büyüklerimiz Çaykur Rizespor’un başına geç “talimatı nedeniyle aldığını söyledi. Kartal, “Rize benim doğduğum, Etimesgut ise doyduğum yer. İkisininden de vazgeçmem mümkün değil “dedi.

Hasan Kartal, Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini bıraktı. Manisa Büyükşehir Belediyespor maçına sayılı dakikalar kala Kartal’ın sosyal medya hesabından yaptığı, “Bu maçımız çok önemli .Tüm taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Çok sevdiğim, Etimesgut Belediyespor Başkanlığı’na bu maç ile son veriyorum.Gönlüm kalbim, şahsım, her zaman yine Etimesgut Belediyespor ile olacak” paylaşımı şok yarattı. Bu duyuru ligde istediği puanları alamayan, üçüncü hafta da antrenör değişikliği yapan Siyah-Beyazlıların, oynayacağı zorlu Manisa Büyükşehir Belediyespor maçının bile önüne geçti. Amatör 1.Küme’den alıp, Süper Amatör Lig, Bölgesel Amatör Lig’den 3.Profesyonel Lig’e Etimesgut Belediyespor’u taşıyan Başkan Kartal, 1 sezon sonra Başkent ekibini 2.ProfeSyonel Lig’de iddialı bir takım haline getirmişti. Etimesgut Belediyespor ile Hasan Kartal etle tırnak olmuştu. İlk 45 dakika bittiğinde şok kararı birinci ağızdan öğrenmek için Atatürk Stadı’nın yenilen protokol tribünün yolunu tuttuk. Hasan Başkan her zaman olduğu gibi , her konuğunu ağırladığı gibi Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kulüp Başkanı Mevlüt Aktan ve yöneticilere misafirperverliğini gösteriyordu. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ünlü gazeteci, televizyoncu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan’da 15 dakikalık hüzünlü aranın renkli konukları oluyordu. Bir fırsatını bulup, “Hayırdır Başkanım” diyoruz, her zamanki nezaketi ile, “Ali ağbi büyüklerimiz böyle istedi.Maç bitiminde detayları konuşalım ” dedi. Arkasından ikinci yarı başladı.52.dakikada Mehmet Atik’in muhteşem pası ile İbrahim Alan’ın golü ve tüm futbolcuların başkanlarını selamlamaları. Karşılaşma Etimesgut Belediyespor’un 1-0 galibiyeti ile bitti. Her zaman olduğu gibi tüm futbolcular soyunma odasının yolunu tutup, Hasan Kartal’ı beklemeye başladılar. Kapı açılıp, Başkan Kartal içeri girdiğinde hüzün, sevinç herşey birbirne karıştı. Hasan Kartal konuşmakta güçlük çekiyordu. Gözlerinin yaşardığı da dikkatlerden kaçmıyordu. Geleneksel prim jesti ve alkışlar.
GELECEĞİN BAŞKANI YĞİT
İlk maçında galibiyet alan Adnan Şentürk, tebrik edildi. Futbolcular kutlandı. Oda kapısı açılıp, Hasan Kartal karşımızdaydı. Merakla sorularımızı sorduk. Hemen yanına , “Geleceğin Etimesgut Belediyespor Kulüp Başkanı olacak “diyerek torunu Yiğit’i çağırıp, açıklamalarına başladı.
“BÜYÜKLERİMİZ BÖYLE İSTEDİ”
“Etimesgut benim yaşadığım, sevdiğim bir yer.Benim buradan ayrılmam mümkün değil.Büyüklerimiz Rizespor’un çok zor durumda olduğunu belirterek bizi göreve çağırdılar. Ben aynı zamanda Çaykur Rizespor ‘un da Başkan Vekili’yim. Etmesgut Belediyespor benim çocuğum nasıl bırakıp giderim. Onu biz büyüttük. Bugünlere getirdik. Çaykur Rizespor’un başkanı olmam istendi. Kulüp çok sıkıntıda. Etimesgut Belediyespor’un 1 kör kuruş borcu yok. Rizespor’un 190 milyon borcu var. Orayı da düzelteceğiz. Böyle durumlar çeşitli fırsatları da beraberinde getirir. Etimesgut Belediyespor, Çaykur Rizespor’un altyapısı gibi olacak. Bu genç futbolcularımıza bir şans kapısı olacak. ”
“BEN ETİMESGUT’U SÜPER LİG’DE GÖRECEĞİM ”
“Ben ilk gün de söyledim, şimdi söylüyorum. Ben bir gün mutlaka Etimesgut Belediyespor’u Süper Lig’de göreceğim. Bugün soyunma odasında ağlamamak için kendimi zor tutum. Futbolcularla kurduğumuz iletişimi gördünüz. Bugün bizim iki kat fazla bütçesi olan bir takımı yendik. Manisa Büyükşehir Belediyespor 12 milyonluk bir takım kurmuş. Bizim toplam değerimiz 6 milyon bile değil. Futbolcularımı, teknik heyetimizi kutluyorum. Rize benim doğduğum yer, Etimesgut ise doyduğum şehir. İkisini de bırakmam asla söz konusu olamaz”

Yoruma Kapalı.