GAZİ ÜNİVERSİTESİ-BADMİNTON İŞBİRLİĞİ

 GAZİ ÜNİVERSİTESİ-BADMİNTON İŞBİRLİĞİ

 

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Federasyon arasında işbirliği anlaşması protokolü hazırlandı ve imzalar Prof. Dr. Musa Yıldız ve Türkiye Badminton Federasyonu Başkan Murat Özmekik tarafından atıldı.

Federasyon ve Gazi Üniversitesi arasında imzalanan protokolde, Gazi Üniversitesi Rektör Danışmanları Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Alper Ceylan, Prof. Dr. Halil İbrahim Bülbül, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sporda Yetenek ve Performans Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Ahmet Pekel, Merkez Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yıldız ve Merkez Koordinatörü Arş. Gör. Onur Akman yer aldı.

Protokol kapsamında, Gazi Üniversitesi Sporda Yetenek ve Performans Uygulama ve Araştırma Merkezi; Badminton Federasyonu ile birlikte yine protokol imzaladıkları Kano, Masa Tenisi, Judo ve Modern Pentatlon federasyonlarına bağlı sporcuların sporda yetenek taramasını ve atletik performans testlerini yapacak. Merkez, sporculara spor sakatlıklarından korunma konusunda yardımcı olacak. Merkez ile Federasyon arasında bilimsel araştırmalara yönelik iş birliği de yapılacak. Ayrıca, antrenörlerin eğitimleriyle, proje temelli faaliyetler yürütülecek.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, imza töreninde yaptığı konuşmada; “Spor bilimleri alanında öncü bir fakülte olan Spor Bilimleri Fakültesine sahip Gazi Üniversitesinin spora değer veren bir üniversite olduğunu, bu protokol ile birlikte şu ana kadar sporla ilgili toplam 23 federasyonla ikili iş birliği anlaşması yaptıklarını ve Spor Bilimleri Fakültesinde çok sayıda milli sporcunun eğitim gördüğünü, spora destek vermeye devam edeceklerini” ifade etti.

Federasyon Başkanımız Murat Özmekik; ‘Gazi Üniversitesi gibi spor bilimleri alanında öncü olan bir yükseköğretim kuruluşunun desteğinin oldukça önemli olduğunu ve yapılan iş birliği protokolünün sporun gelişimine önemli katkılar sunacağını, yetenekte performans testleriyle ilgili Ankara Keçiören’deki Badminton Olimpiyat Hazırlık Merkezinde kullanılacağını’ diye konuştu

Yorum Yap

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.