GECEKONDUDAN TARİHİ ADIM

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Gecekondu, 19 Ekim’de yapacakları geceyi "Değişim, Dönüşüm, Dayanışma." diyerek tarihi bir adım olarak değerlendirmeyi hedefliyor.

242

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Gecekondu, 19 Ekim’de yapacakları geceyi “Değişim, Dönüşüm, Dayanışma.” diyerek tarihi bir adım olarak değerlendirmeyi hedefliyor. 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği Gecekondu, 19 Ekim’de MKE Ankaragücü’nün kuruluş tarihini sembolize eden; “Kendi Gününde (19.10), Kendi Saatinde 19.10” sloganıyla bir gece düzenliyor. Ankara JW Marriot Otelde, Ankaralı seçkin davetlilerin katılımıyla yapılacak gecenin amacını ise ; “Değişim, Dönüşüm ve Dayanışma” olarak açıklıyor. Geceye dair bilgi veren dernek Başkanı Koray Akdoğan, “Dernek olarak tarihi bir adım atıyoruz. Uzun süredir hayalini kurduğumuz bir geleneği başlatıyoruz. Gecekondu’nun algısını da değiştirecek muazzam bir etkinlik yapacağız. Bu sayede hem bize dair önyargıları kırmayı, hem tribünlerde başlattığımız değişim ve dönüşümü tamamlamayı hem de kulübümüz ile iletişimi ve dayanışmamızı artırmayı hedefliyoruz. Umarız hedefimize ulaşırız.” diye konuştu.

“BU GECE MİLAT OLACAK”
Gecekondu tribün lideri Ali İmdat, “1910 Gecesi” için; “Bu gece bir milat olacak. Bundan sonra her sene aynı gün ve saatte bir araya geleceğiz. Hem dostlarımızla hasret gidereceğiz, hem kulübümüzle daha yakın ilişkide olacağız hem de iş insanlarına bize ve kulübümüze destek olmalarını sağlayacağız, onları teşvik edeceğiz. Gönüllülük ve profesyönelliği bir arada yürüteceğiz. Biz tribünlerimizde küfürü ve şiddeti bitirdik. Çok güzel ve büyük bir uyum sağladık. Kulübümüze zarar verecek herhangi bir harekete asla izin vermiyoruz. İstiyoruz ki bu uyumu tüm Ankaraya yayalım ve başkentimiz kendi takımına sahip çıksın, onu büyütsün. Hep birlikte Ankaragücü’nün başarılarına alkış tutalım. Bu gece bu yolda atılmış büyük bir adım olacak.”dedi.

“BİR DAHA ASLA”

Dernek Basın Sözcüsü Serhat Kahveci de gece ile ilgili şunları söyledi: “Bir daha o kötü günleri yaşamak istemiyoruz. Hatalar zinciri 108 yıllık tarihi olan kulübümüzü bitirme noktasına getirmişti. Başta taraftarlar ve sonrasında zor dönemde gövdesini taşın altına koyan bugünkü yöneticiler kulübümüzü düştüğü yerden kaldırmayı bildi. Bugün yeniden hak ettiği yerinde, süper ligde, alın teriyle mücadele veriyor. Amacımız, zor zamanda yanımızda olan kişi ve kurumlara bir nebze de olsa ahde vefamızı göstermek. Onlara teşekkür etmek. Bir daha kötü rüya görmemek için, kulübümüzü, taraftarı ve iş insanlarını bir araya toplamak. Daha güçlü ve başarılı bir Ankaragücü için dayanışmayı yükseltmek.” d

Yoruma Kapalı.