GENÇLERBİLİĞİ’NDEN BERAT İÇİN DUYGUSAL VEDA

 GENÇLERBİLİĞİ’NDEN BERAT İÇİN DUYGUSAL VEDA

Berat Özdemir’in Trabzonspor’a gidişi ile birlikte Gençlerbirlği Başkanı Murat Cavcav ve Kulüp’ten duygusal bir açıklama geldi.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde…

Çocukken girdiği İlhan Cavcav Tesisleri’nde “telleri aşarak” A takım forması giymeyi başaran Berat Ayberk Özdemir, hayallerini gerçekleştirmenin gururuyla kulübümüze veda ediyor.

Onun izlediği yol, attığı adımlar, ondan sonra gelecek kardeşleri için yol gösterici olacak.

Berat gibi, Mert gibi, İrfan Can gibi alt yapımızda yetişen çocuklarımız, hayalini kurduğu KırmızıKara forma ile mücadele edebilmenin gururunu yaşamak adına daha da sıkı çalışacak.

Berat’a kulübümüze verdiği emekler, kattığı değerler için teşekkür ediyoruz.

O, Gençlerbirliğili olmanın sahada beden bulmuş haliydi; bazen asi, bazen heyecanlı ama her zaman asil.

Berat’a yolun açık olsun diyoruz…

Kulüpten yapılan açıklamanın hemen arkasından, Başkan Murat Cavcav’da sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayarak Berat’a teşekkür etti.  

Altyapımızda kulüp kültürümüzle yetişen, evladımız Berat’ı ülkemizin güzide takımlarından Trabzonspor’a gönderiyoruz. Berat formamızı giydiği sürede Gençlerbirliği’ne yakışır bir profil sergiledi, bizi her daim gururlandırdı.

Beratımıza emekleri için teşekkür ediyor, kariyerinde başarı diliyorum.

Berat bundan sonra formamızı giymeyecek ama biliyorum ki hep Gençlerbirlikli kalacak ve bizde de yeri her zaman ayrı olacak.

Anlaşmanın kulübümüze, Berat’a ve Trabzonspor’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu açıklamalardan sonra Berat’ta duygusal bir mesaj yayımlayarak; çok sevdiği Gençlerbirliği kulübüne veda etti.

Gençlerbirliği altyapısına girdiğimde hayalim önümdeki tel örgüleri aşıp taraftarı olduğum kulübün A takımında forma giymekti.

Çok çalıştım, çabaladım ve kırmızı-siyah çubukluyu giymek nasip oldu.

Rüya gibi maçlar yaşadım. Hayallerini kurduğum yerde, hayallerini kurduğum forma ile mücadelemi verdim ve elimden geleni yaptım, terimin son damlasına kadar formam içim savaştım.

Profesyonel hayatta ayrılıklar da var. Şairin dediği “Ayrılıklar da sevdaya dahil…”

Gençlerbirliği’nin başarısı adına elimden geleni yapmanın gönül rahatlığıyla yuvamdan ayrılıyorum.

Gençlerbirliği kültürü bana centilmenliği, temiz futbolu, güzel mücadeleyi öğretti.

Şimdi bunları Türkiye’nin büyük kulüplerinden birinde, mazisiyle, tarihiyle Anadolu’da bir isyanı başlatan Trabzonspor’da sahaya yansıtacağım. Taş Mektep’te bir isyanla kurulan Gençlerbirliği’nden, ülkedeki futbol düzenine isyanla şampiyonluklar kazanan Trabzonspor’a gidiyorum. Beni bilenler bilir ki Trabzonspor forması üzerimdeyken de yine terimin son damlasına kadar mücadele edecek, bana yakışanı yapacağım. Gençlerbirliği altyapısını gururla temsil edeceğim.

Benim yerim burada, yuvamda farklı biliyorum… Ama Gençlerbirliği’nin bendeki yeri de her zaman çok farklı olacak, bunu da Gençlerbirliği camiasının bilmesini istiyorum.

Her şey gönlünüzce olsun…

İmza

Telleri Aşan Çocuk

Yorum Yap