GENÇLERBİRLİĞİ YENİ SEZONA “MERHABA “DEDİ

Gençlerbirliği, 2020-2021 sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Mert Nobre'nin teknik adamlık kariyerinin ilk çalışmasında oldukça heyecanlı olduğu gözlendi.

124


Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği, 2020-2021 sezonu hazırlıklarına başladı. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde toplanan Kırmızı Siyahlı ekip, yeni sezon öncesi ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Başkent ekibinin , yeni teknik direktörü Mert Nobre , Antalya’da devam etmekte olan antrenör kursundan dönüp çalışmada yerini aldı.
Antrenmana ısınma koşusu ve hareketleriyle başlayan futbolcular, daha sonra dar alanda oyun oynadı. Sezonun ilk antrenmanı pas çalışmasıyla sona erdi.Teknik direktörlük kariyerinin ilk idmanına çıkan Mert Nobre, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu iş kolay değil ama çok mutluyum.” dedi.Gençlerbirliği adına geçen sezonun çok iyi geçmediğini belirten 39 yaşındaki teknik adam, “İnşallah bu sene daha iyi geçer. Şu an oyuncu grubu biraz eksik. En az 5 transfer gerekiyor.” diye konuştu.Nobre, teknik direktörlüğün futbolculuğa göre daha fazla sorumluluk gerektirdiğine işaret ederek, “Oynarken daha kolay. Şimdi burada aşağı yukarı 30 oyuncu var. Kolay değil bu işler. Son 4 gündür belki 10 saat uyudum. Oyuncu, plan, proje, sistem… Ama inanılmaz keyif alıyorum. İnşallah böyle devam eder. ” dedi.Türkiye’de aynı sistemi oynatan çok teknik adamın bulunduğunu dile getiren Nobre, Gençlerbirliği’nin yeni sezonda başka bir oyun anlayışıyla sahada yer alacağının mesajını verdi.Mert Nobre, Gençlerbirliği’nin altyapıdan her zaman oyuncu çıkardığına dikkati çekerek, “Bizim altyapımız, Hacettepe var. Her sene altyapıdan en az 2 oyuncu çıkıyor. İnşallah bu sene 6-7 oyuncu çıkar, potansiyel var.” ifadelerini kullandı.

“BERAT’IN KALMASINI İSTİYORUM”

Ahmet Oğuz’un takımdan ayrılması ve transferin gözde isimlerinden Berat Ayberk Özdemir’in durumuyla ilgili soruya Nobre, “Ahmet Oğuz’un gideceğini biliyordum. İnşallah gittiği yerde daha mutlu olur. Şimdi sıra Berat’ta. Her şey olabilir ama inşallah bir sene daha bizimle devam eder. Kalmasını istiyorum, çok iyi oyuncu.” yanıtını verdi.
“NEDEN OLMASIN ”
Nobre, Gol Ankara’nın Başkent Ankara’dan şampiyon çıkmamasına ilişkin soru üzerine “Başakşehir şampiyon oldu, niye Gençlerbirliği olmasın? Her şey var. Futbolda her şey olabilir. Ben oynarken sahada şampiyonluk yaşadım, şimdi dışarıda istiyorum. İnanıyorum.” diye cevaplandırdı.
TEKNİK EKİP BELLİ OLDU
Mert Nobre’nin yardımcı ekibinde bu sezon Süleyman Bayram, Taşkın Aksoy ile kondisyon antrenörleri Emrah Sirkecioğlu, Eduardo Caro Balada, kaleci antrenörü Suat Arıcan ve kulüp analizcileri Çağatay Erküp ile Özgün Deniz Taşkın olacak.Başkent ekibi kamp çalışmalarını Ankara’da sürdürecek.Gençlerbirliği, 2020-2021 sezonunun ilk antrenmanına yoğun bir basın katılımının yanı sıra yönetim kurulu üyeleri de yakından takip etti.

Yoruma Kapalı.