GÜNEŞ TARIM’I YAKTI

Amatör 1.Küme'de 2018-2019 sezonu başladı. Sezonun açılış maçında Tarımspor ile Güneşspor karşı karşıya geldi. Güneşspor, rakibini Duran'ın 4, Mert Can ve Mustafa'nın 1'er golü ile 6-1 mağlup etti. Tarımspor'un tek golünü ise Cihan kaydetti.

0 311

Amatör 1.Küme’de 2018-2019 sezonu başladı. Sezonun açılış maçında Tarımspor ile Güneşspor karşı karşıya geldi. Güneşspor, rakibini Duran’ın 4, Mert Can ve Mustafa’nın 1’er golü ile 6-1 mağlup etti. Bazı sorunlardan dolayı Lige son anda katılma kararı alan Tarımspor’un tek golünü ise Cihan kaydetti.

Amatör 1.Küme 1.Grup’ta 2018-2019 sezonun açılış maçında Güneşspor, Tarımspor’u 6-1 mağlup etti. Karşılaşma öncesi Ankara Amatör Spor Kulüpleri (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ankara Şube Başkanı Tahir Çopur, Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Ankara Şube Başkanı Ali Uluyol, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz, maçın hakemlerine, her iki takımın teknik ekip ve futbolcularına yeni sezonda başarılar dileyip çiçek verdiler. 19 Mayıs 2.Nolu Saha’da oynanan maçta orta hakem Gökalp Solak görev yaptı. Yardımcılıklarını ise Berat Kaya ve Burak Toprak yaptı.
Tarımspor antrenörü Cihangir Ekmen, Efeberk, Müslüm , Musa, Rıdvan , Abdülkadir, Orkay, Ekrem, Hulusi, Arda, Hami, Cihan 11’i ile başlarken, Güneşspor antrenörü Hakan Karaduman ise şu 11’le maça başladı.
Dursun , Mehmet Can, Uğurcan , Taner, İ.Orkun, Çağlar, Eyüp , Mustafa , Furkan , Duran, Hakan.Karşılaşmayı Güneşspor, Duran’ın 4,Mert Can ve Mustafa’nın 1’er golü ile 6-1 kazanan taraf oldu.Lige katılıp, katılmayacağı son hafta da belli olan Tarımspor’un golü ise Cihan’dan geldi.

52 YIL SONRA İLK KEZ

Bu maçta dünya futbol tarihinde eşine benzerine bugüne kadar rastlanmayan rekorlara imza atan Aykut Akalın, 52 yıl sonra ilk kez bir sezon açılışında forma giymedi. 16 yaşında MKE Ankaragücü genç takımında futbola başlayan, yarım asırdan fazla resmi maçlarda forma giyerek kırılması güç bir rekora imza atan Akalın, sakatlığı nedeniyle kadroda yoktu.Aynı zamanda Güneşspor Kulübü Başkanı ve AASKF Yönetim Kurulu üyesi olan Aykut Akalın, 2 ay sonra sahalara döneceğini söyledi. Akalın, “Futbolu çok seviyorum. Ondan kopamıyorum. Ayaklarımın üzerinde durduğumuz müddetçe topun peşinden koşacağım. Tüm takımlara yeni sezonda başarılar diliyorum. Amatör ruhumuzu hiç bir zaman kaybetmeden bu organizasyonu sürdürmeliyiz “diye konuştu.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.