HAKEMLERDEN SEZONA VEDA ŞÖLENİ

Ankaralı hakem ve gözlemciler, 2018-2019 sezonunu, kokart takma,hakemliğe veda, Efsane Hakemler Ahen Tüzün Futbol Turnuvası gibi etkinlerle noktaladı.

102

Ankaralı hakem ve gözlemcilerden kokart takma ve sezon veda töreni. Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derbeği (TFFHGD) Ankara Şubesi ile Ankara İl Hakem Kurulu’nun birlikte organize ettikleri törene, Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski Başkanı ve Süper lig Hakemi Ahen Tüzün, MHK eski Üyesi ve Fifa Hakemi Talat Tokat, MHK eski üyeleri Seyfi Gözaydın, Ali Kunak, MHK Üyesi 3.Bölge Sorumlusu ve Üst Klasman Gözlemcisi Metin Tokat, TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Ali Uluyol, Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı R.Sürhat Müniroğlu, Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Hasan Serdar Çakıroğlu, TFFHGD Genel Merkez Müdürü Bayram Kiraz, TFF Temsilcisi Nihat Doker, İl Hakem Kurulu eski Başkan Vekili Mevlüt Aşkın, TFFHGD Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara İl Hakem Kurulu Üyeleri, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Ankara Şubesi Genel Sekreteri Metin Bostanoğlu, Süper Lig hakemlerinden Bülent Yıldırım, Serkan Tokat, Yaşar Kemal Uğurlu, Süper Lig Yardımcı hakemlerinden Serkan Olguncan, Serkan Çimen, Asım Yusuf Öz, M. Cem Satman, A Klasman hakemleri Özgüç Türkalp, Erkan Özdamar, A Klasman Yardımcı hakemi Vural Gül, başta olmak üzere çok sayıda hakem ve gözlemci aileleriyle birlikte katılım sağladılar.
ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ.
TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Ali Uluyol’un açılış konuşmasının ardından, Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı R.Sürhat Müniroğlu, Tüfad Ankara Şubesi Genel Sekreteri Metin Bostanoğlu, Merkez Hakem Kurulu eski Üyesi ve Fifa Hakemi Talat Tokat ve Ahen Tüzün yaptıkları konuşmalarda Ankara ve Türk hakemliği hakkında önemli mesajlar verdiler.
TEŞEKKÜR ŞİLTİ VERİLDİ
Ayrıca törende TFFHGD Ankara Şubesi eski Başkanı Özgüç Türkalp, Yönetim Kurulu Üyeleri S Mustafa İlker Coşkun ve Okan Can Çevik’e yapmış oldukları hizmetler için teşekkür şilti takdim edildi. Aktif hakemlik yaşamını noktalayan İbrahim Bülbül, Mustafa Çavuş, Ahmet Ercan, Fatih Yeğni ve Emrah Berat Birsen’e de teşekkür plaketi verildi.
137 HAKEM TERFİ ETTİ
Türkiye’de “ilk”i geçen sezon düzenlenen ve bu sezonda devam eden Hakem Koçluğu uygulamamızda koçluk yapan gözlemcilerimize tebrik belgesi verildi. Tören , 137 aday hakemin İl hakemliğine terfisi için Kokart Töreni ve Geleneksel olarak düzenlenen bu sene efsane hakemlerden Ahen Tüzün adıyla tertif edilen ” Efsane Hakemler Ahen Tüzün Futbol Turnuvası” finali ile tören noktalandı. Turnuvada Şampiyon Terminatör takımı oldu. Turnuvayı O Sene Bu Sene takımı ikinci, Gladyatörler üçüncü ve Play Fair dördüncü tamamlamıştır. Turnuvanın en centilmen takımı Sokrates oldu.

Yoruma Kapalı.