HAKKINIZI HELAL EDİN

 HAKKINIZI HELAL EDİN

Bugün bizi her alanda yüzümüzü güldüren özellikle Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi olarak bizleri onurlandıran, gururlandıran Ampute Milli Takım oyuncularımız başta olmak üzere tüm Engellilerin bu özel gününü kutlar, onlardan helallik diliyorum.

Bundan bir ay önce, Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda final maçında Angola ile karşı karşıya gelen Ampute Milli Takımımız, penaltılarla 5-4 yenilerek dünya ikincisi oldu ve bizleri bir kez daha sevince boğdular. Bu işin sadece para ile pulla olmadığını yürekle olduğunu tüm Dünya’ya ispatladılar. Bu tür başarıları biz sağlıklı bireylere ders verir nitelikte. Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağı, insanın isterse her şeyi başaracağını bizlere her zaman gösteriyorlar. O yüzden de Engelsiz ağabeylerimize ve kardeşlerimize çok şey borçluyuz.

 

Geçen haftalarda da A Milli Takımımız İsveç ile Konya’da oynadığı karşılaşmayı kaybetti ve küme düştük. Son zamanlarda maalesef hiçbir başarısı olmayan Milli Takımımız, Ampute Milli takımından hiç mi ders almaz. O kadar başarısızlığın üstüne pişkin, pişkin çıkarlar ve ahkam kesmeye devam ederler. Yine herkes onları konuşur, yine onları seyreder…  Kısacası hep umut satarlar.

Dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımı kaptanı Osman Çakmak çıkıyor ve gözyaşları arasında “ Tüm Türkiye halkından özür dileriz, haklarını bize helal etsinler” diyor. Bu sözün üstüne hıçkırıklara tutuluyorum. Allah’ım diyorum, bu yürekli kardeşlerimiz, ağabeylerimiz bize haklarını helal ederler mi acaba… Kolunu bacağını bu vatan uğruna kaybetmiş, yılmamış ve ülkesi uğruna rakibiyle yine dövüşmeye, mücadele etmeye çalışıyor. Üstüne üstlük geçen sene Avrupa birincisi olmuş, bu sene de Dünya ikincisi olmuş bizden ikincilik için helallik diliyor. Bu sözden bu haykırıştan A Milli Takımda ki oyuncuların o kadar çıkaracağı şeyler olması lazım ki maça çıktıkları zaman kanının son damlasına kadar mücadele etmesi lazım. Ama ben asla inanmıyorum buna, ihtimal dahi vermiyorum. Yüzleri kızarsa o da yeter ama nerede… Bizim paragöz oyuncular anca magazin sayfalarında boy göstermesini, saha içinde kavga etmesini ve bol bol boş vaatler vermesini bilirler. Bizim gariban gazilerimiz de dünya ikincisi olduk diye halktan özür dilesin (!)

Bu nasıl bir iştir anlamak mümkün değil. Birileri tonlarca para götürüp hiçbir başarısı olmasın, ülke hep bunların peşinden sürüklensin. Diğer tarafta canını dişine takan gazilerimiz özür dilesin !!! Bu haykırışa bu samimiyete ve helallik dilemesi karşısında eziliyorum ve kendi kendime bunlarda ne güzel bir kalp, nasıl mangal kadar bir yürek var yarabbim diyorum.

Biz size çok haklıyız ne olur sizler bize HAKKINIZI HELAL EDİN.

@06ahmeteroglu

 

Yorum Yap