HALI SAHA FUTBOL FEDERASYONU FARK YARATACAK

Halı Saha Futbol Federasyonu, Başkent Ankara'da 360 bin kamu personelini hedefleyen, büyük hayalin peşinden koşacak. Federasyon düzenleyeceği futbol turnuvası ve sosyal sorumluk projeleri ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

313

ÖZEL HABER

Halı Saha Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek olan Hali Saha Kamu Futbol Turnuvası’na katılacak 28 takım rakiplerini belirledi.Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Erol Yaşar Türkalp Konferans Salonu’nda yapılan fikstür çekimine takımların temsilcileri katıldı. Halı Saha Futbol Federasyonu Bahadır Bulut, turnuvaya katılacak tüm takımlara başarılar diledi. Başkan Bulut, çok büyük hedeflerinin olduğunun altını çizerek, “Biz bu turnuvayı geçen yıl 12 takımla yaptık.Bu yıl bu sayı 28’e çıktı. Biz etkinliği Başkent Ankara’da görev yapan 360 bin kamu persolenine hitafen yapıyoruz. Turnuvamızı bu yıl Kasım-Ocak aylarında yapacağız.28 takım 4 grupta mücadeleye başlayacak. Bu yıl 1000 – 1500 kamu personelinin her hafta oynayacağı kamu futbol turnuvamıza bir şenlik havasında gerçekleşek. Yeni dostlukler,arkadaşlıklar kurulacak, sağlıklı bir toplum olma yönünde sporun gücünü topluma anlatacak mesajlar vereceğiz” dedi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne müracatları olduğunun altını çizen Bahadır Bulut, “Bizim çok büyük hedeflerimiz var. Önce Halı Federasyonu’nun resmi bir federasyon olması için tüm çalışmalarımızı tamamladık. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzden onay bekliyoruz. Biz 360 bin kamu peronelinin bir şekilde olacağı büyük organizasyonu hayal ediyoruz “diye konuştu.
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
Bahadır Bulut, her hafta oynanacak maçlarda ciddi sosylal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratacaklarının altını çizerek, şunları söyledi:”Turnuvanın ilk haftasında Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunacağız. Federasyon başkanı, kurul başkanları, sporcular ailer kan bağısında yapacaklar. İkinci hafta engelliler için etkinliğimiz olacak. Maçlarımızı izlemeye gelenlere ikramımız olacak. Çeşitli hediyeler dağıtacağız. Üçüncü hafta kimsesiz çocuklarımız için duyarlılık mesajları vermeyi hedefliyoruz. Onlarada maçlarımızı izletip, ikramlar ve hediyeler vereceğiz.Dördüncü hafta da ise en az 5 okulda kütüphanler için kitap toplanması ve teslimi için çalışmalar planlıyoruz. Farklı bir spor federasyonu olma hayalerimiz var.Zor ve meşakatli bir yolculuğumuz olacak. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum”
MAÇLAR ÇINARSPOR TESİSLERİ’NDE OYNACAK
Tüm karşılaşmalar Öveçlerler’de bulunan Çınar Spor Tesisleri’nde oynanacak. Fikstür çekimi sonunda gruplar şu şekilde oluştu:
A: GRUBU:ÖSYM Ölçme Seçme, TEDAŞ Genel Müdürlüğü, ASMMO-2, Karayolları 4.Bölge, Anadolu Ajansı, Ego Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı.
B: GRUBU:ASKİSPOR, Keçiören Belediye, İşkur, Et ve Süt Kurumu, Ankara Batı Adliyesi, Yüksek Hızlı Tren (YHT), Afad.
C: GRUBU:Gazi Hastanesi, Enerji Bakanlığı, Yargıtay Hukuk, Ankara Adliyesi, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, ASMMO 1, Tuvksu
D: Yargıtay Başkanlığı, Roketsan, Adalet Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, EUAŞ Elektrik, TCDD, Kültür Turizm Bakanlığı
GOLANKARA.COM’DAN DESTEK

Çiçeği burnunda Federasyona, www.golankara.com olarak tanıtımlar, sunumlar ile , büyük potansiyeli olan kitleye sitemizin farkındalığı ile destek olunacak. Yaptığımız spor haberleri ile en doğru şekilde insanları bilgilendirmiş olacağız.Bu güzel organizasyonun Başkent Ankaramıza hayırlı olmasını tememnni ediyoruz.

Yoruma Kapalı.