HAYMANA’DA HEDEF BAL

 HAYMANA’DA HEDEF BAL

Süper Amatör Lig’de mücadele eden Yeni Haymanaspor, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Mavi-Beyazlılar, teknik direktör Metin Karagöz’le büyük hedeflere koşmanın planları yapıyor. Yeni Haymana Spor Kulübü Başkanı Serkan Turgut, 2018-2019 sezonunda hedefi olan bir yönetim, teknik ekip ve futbolcularla yola çıktıklarını söyledi. Haymana Belediye Başkanı ve Onursal Başkanları Özdemir Turgut’un çok büyük desteğini alarak yola çıktıklarını ifade eden Başkan Turgut, “Yeni sezonda hedefli bir takımla yola çıkıyoruz. Bu zorlu yolculukta Onursal Başkanımız, Haymana Belediye Başkanımız sayın Özdemir Turgut’un sonsuz desteği yanımızda olacak. Geçen sezonu istediğimiz yerde tamamlayamamıştık. Bu durum büyük üzüntümüz olmuştu. Ancak dünü unutup, yeni bir sayfa açıyoruz, önümüzdeki sezonda alacağımız sonuçlarla Haymanaspor’u layık olduğu yere taşımak en büyük isteğimizdir. Ankara futbolunun en iyi oyuncularını bünyemize kazandırdığımızı düşünüyoruz. İç transferde yolumuza devam edeceğimiz oyuncularımız buna keza güçlü isimler. Takımımızı bu yıl tecrübeli teknik direktör Metin Karagöz’e emanet ettik. Hocamızı seviyor ve fazlasıyla güveniyoruz. Umut ediyorum önceki yıllarda takımımıza yaşattığı şampiyonluğu tekrar yakalayacaktır.” dedi. İlçesinin futbola olan sevdasının altını çizen Başkan Serkan Turgut, “Haymana ilçemiz futbola sevdalıdır. Futbol sevdasını yüreğinde taşıyan böylesi bir ilçenin Bölgesel Amatör Lig (BAL) hayali hiç de uzak olmasa gerek. Bunun yanında tüm taraftarlarımız takımlarından şampiyonluk bekliyorlar. Bizlerde onların bu isteğini yerine getirmek için büyük bir çaba içerisinde olacağız. Ne diyelim, her şeyin hayırlısı olsun.”diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam Metin Karagöz de Yeni Hayamanspor’la tekrar çalışmaktan mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.Karagöz, “ İki sezon önce rekorları da beraberinde taşıyarak şampiyonluk kazandırdığım takımımla yeniden beraberim. Metin Karagöz ismiyle Haymanaspor ismi birbirlerine gönülden bağlıdırlar. Mavi Beyazlı renklerle tekrar birlikte olmak benim için ayrıcalıktır. Futbol tutkusunu zirveye taşımaya kararlı olan Haymanaspor, yeni sezonda bambaşka bir takım olarak karşınıza çıkmaya hazırlanıyor” dedi. Kurulan kadronun çok inançlı ve kaliteli olduğuna işaret eden Metin Karagöz, “ Kurulan kadroya baktığımızda neleri başarabileceğini görememek mümkün değil. İddiamız ve inancımızla geliyoruz. Bu yıl Haymana şehrinde umut rüzgarları esiyor. Taraftarlarımız takımlarına olan güvenlerini her fırsatta konuşuyorlar. Onların bu isteği bu güveni bizleri de takım olarak kamçılıyor diyebilirim. Sezonu 6 Ağustos’ta açmış bulunuyoruz. İlk dakikadan itibaren sporcularımızın yüzünde gördüğümüz sevincin çok şeyleri ifade ettiğini düşünüyorum. Bir ilçe takımı olan Haymanaspor şampiyonluğa kitlenmiş durumdadır. Bugün sadece ben ve sporcularım değil, tüm Haymanasporlu yürekler zirve mücadelesini ilk sıralar olarak hedefindeler. Üzerimizde taşıdığımız bu sorumluluk daha fazla çalışmamızı, daha istekli olmamızı ve inancımızın en üst düzeyde olmasını gerektiriyor. Bu istek ve arzuyla sezon sonunda kazanan takım Haymanaspor olacaktır “ ifadelerini kullandı.

TAKIM KADROSU
Yeni Haymanaspor’da geçen sezondan Emrah Çetin, Emrah Tutum, Mehmet Yüksel, Rafi Ell kalırken, kadro yeni isimlerle güçlendirildi. Mavi-Beyazlı kadroya dahil edilen yeni isimler şunlar: İlker Öymez, Vahit (Polatlı Belediyespor), Halil Yapıcı(Güneşspor), Oytun Şimşek (TKİSpor, Serhat Arslan (Sincan Belediyespor, Nuri Kunduz (Kahraman Kazan Belediyespor), Oğulcan İnce, Burak Kurttekin (DSİSpor), Batuhan Sari (Ankaragücü), Alihan Atılgan- (Nallıhanspor), Göksel Söyler (Armutlu Belediyespor). Ayrıca Osmana Kaya, Mehmet Beşkaya, Mustafa Yıldırım, Ömer Derber genç takımdan kadroya dahil edildiler.

Yorum Yap