HEDEF ÜST SIRALAR

TFF 1.Lig ekiplerinden Ankara Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, hedeflerinin ligde üst sıraları zorlayan bir takım olmak olduğunu söyledi.

24

 

Ankara Keçiörengücü Teknik Direktörü İlker Püren, bugün yapılan antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Genç teknik adam, bugüne kadar oynan maçlardan kabedilen puanlara, takım bütçesinden ekip olmaya kadar bir çok konuda önemli mesajlar verdi. İşte İlker Püren’in anlatıklarından öne çıkan başlıklar:
“AİDİYET DUYGUSU
“Süper Lig’den takımların düşme olayının kalkmasından sonra beklentimiz bu sezonun geçtiğimiz yıla oranla biraz daha kolay bir ligin geçeceğine yönelikti. Ama lige başladığımızda görüyoruz ki bu fırsatı değerlendirmek isteyen 5,6 tane çok ciddi kulüp oldu. Öyle tahmin ediyorum ki yıllık 40-50 milyon gibi bütçeleri bulan rakamlara transferler yapıldı. Böyle bir yapının içerisinde mütevazi ama düzenli bir kulüp yapısıyla birlikte mücadele etmek durumundayız. Bu mücadele bizi esasen çok fazla yormuyor, zorlamıyor da. Çünkü benim için önemli olan kriter, takımdaki oyunculara, teknik ekip, yönetim, kulüp başkanı ile birlikte kulübe aidiyet duygusunu yerleştirebilmek. Biz de bu aidiyet duygusu ile birlikte sahaya kazanmak için çıkan, sonuna kadar mücadele eden bir takım görüntüsü veriyoruz. ”
“DAHA FAZLA PUAN ALABİLİRDİK”
Şu an geldiğimiz noktaya baktığınız zaman bence daha fazla puanlar alabilirdik ama kaybettiğimiz şanssız puanlar var. Bu kaybettiğimiz puanlar hanemize yazılmış olsa ya lider olurduk ya ikinci. Çok basit hatalar yaptık ama ligde bu hatalar da olacak. Biz gelişim süreci içerisindeyiz, hatalarımızı görüp bir sonraki maç bu hataları en aza indirgememiz lazım.

‘PAZAR GÜNÜ HEDEFİMİZ 3 PUAN”

Geçtiğimiz yıla oranla daha iyi bir oyun oynadığımıza daha iyi bir lig geçirdiğimize inanıyorum. Oyun sistemleri değiştirilebilir. Daha iyi bir oyun da ortaya koyabiliriz. Sahada farklı taktik varyasyonlar görülebilir ama bulunduğumuz noktayı da küçümsemiyoruz, yeterli de bulmuyoruz. Önümüzde oynayacağımız bir Akhisarspor müsabakası var. Lig’in başında sıkıntılı bir süreçten geçmiş ancak geçtiğimiz sezondan kadrosunu büyük ölçüde korumuş bir takım. Lig’de oynadıkları futbolun da çok ciddiye alınması gerektiğini düşünüyorum. Biz ne olursa olsun rakip kim olursa olsun Pazar günü sahaya çıktığımızda kesinlikle kazanmak için, terinin son damlasına kadar mücadele eden bir takım hüviyetinde olacağız.”
“CİDDİYE ALINMASI GEREKİR
“Kocaelispor lige iddialı bir giriş yaptılar. Ciddi yatırımlar yaptılar. Lig’e şampiyonluk parolası ile girdiler. Kupada Ankaragücü’nü son dakikada attıkları golle elediler. Son derece ciddiye alınması gereken bir müsabaka. Kupada sonuna kadar ilerlemek gibi bir iddiamız yok ama bizim zaten her maçı takım hüviyetimiz gereği çıkıp en iyi şekilde oynamamız gerekiyor. O yüzden Kocaelispor maçını da son derece ciddiye alıp elimizden gelen en iyi şekilde oyunumuzu oynayıp o müsabakadan da tur ile geçmeye çalışacağız. Daha sonrasında oynayacağımız bir sonraki mücadeleye konsantre olup oradan da alabileceğimiz maksimum puanı alıp ligde üst sıraları zorlayan bir takım olma yolunda ilerleyeceğiz”

Yoruma Kapalı.