KARTAL, “ÇOK ÇALIŞTIK VE KAZANDIK”DEDİ

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Evkur Yeni Malatyaspor galibiyetinin sırrını, milli maç arası verilen arayı çok iyi değerlendirip çok çalışmak olarak ifade etti.

224

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Evkur Yeni Malatyaspor galibiyetinin sırrını, milli maç arası verilen arayı çok iyi değerlendirip çok çalışmak olarak ifade etti.

Kartal, Evkur Yeni Malatyaspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında, maçı değerlendirip, soruları cevapladı. Milli maç nedeniyle verilen arada çok iyi çalıştıklarını ifade eden İsmail Kartal, “Milli maç arasından dolayı iki haftalık bolümde çok iyi çalıştık. Bütün oyuncularımın istekliydi. Bugün kazanacağımız, 2 haftalık antrenmandan kendini gösteriyordu. Bugün karşımızda hangi takım olsa kazanırdık. Bugün oyun ne olursa olsun çok baskılı ve pres yaparak, coşkulu bir şekilde bunu sürdürmek istedik. İlk 10 dakikada bunu çok iyi başardık. Rakip çok fazla üzerimize gelemedi. Dengeli ama bizim kontrolümüzde olan bir oyundu.İkinci yarının sonlarında rakip oyunu riske atmaya başladı. Bizde değişiklikler yaparak oyunu dengede tutmaya çalıştık. 3 puan almak için son 10 dakikada biraz daha kapanarak oynadık. Biz dersimize iyi çalıştık. Bu galibiyetimizi taraftarımıza ve camiamıza armağan ediyoruz. Ben ve ekibim bu işi götürebileceğimiz yere kadar inşallah götüreceğiz. Ankaragücü’nün daha büyük hedeflerle yoluna ilerleyebilmesi için birlik olmamız lazım.Bu galibiyeti muhteşem Ankaragücü taraftarlarına armağan ediyoruz ” dedi.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan Fenerbahçe maçı ile ilgili bir soruya İsmail Kartal, “Kadıköy’e kazanmak için gideceğiz. Ben Ankaragücü’nün teknik direktörüyüm. Bütün benliğimle ve ekibimle beraber Ankaragücü’nün başarısı için buradayız. Tabii ki orada yaşadık, futbol oynadık ve teknik direktörlük yaptık. Fakat ben Ankaragücü’nün başarısı için buradayım. Oraya da kazanmak için gideceğiz” diye konuştu.

Bir türlü tamamlanamayan Eryaman Stadı ile ilgili ise Kartal, 2 aya kadar biteceği yönünde bilgi aldığını belirtip, toplantıyı tamamladı.

Yoruma Kapalı.