KARTAL’DAN “KENETLENME” ÇAĞRISI

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, uğradıkları haksızlar karşısında , Ankara basından daha çok destek isteyip, tarihi kulübün hakettiği destekleri alamamasını sorgulayıp, kenetlenme çağrısı yaptı.

216

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal, Cumartesi günü oynacak Beşiktaş maçı öncesi Ankara basını ile birarya geldi. Kartal, Basın Sözcü Tuna Yılmaz ile birlikte katıldığı toplantıda çok önemli açıklamlar yaptı. İsmail Kartal, geride bırakılan 12 haftada toplanan 19 puandan sezon başında yaşanan sıkıntılara, saha pobleminden zorlu Beşiktaş maçına, Ocak ayında yaşanacak transfer meselesinden taraftara kadar bir çok konuda açıklama yapıp, uğradıkları haksızlıklar konusunda Başkent basınından destek isteyip, soruları cevaplandırdı. Yaklaşık 1 saat süren basın toplantısında öne çıkan başlıklar şöyle:

“ÇOK İYİ DE DEĞİL ÇOK KÖTÜ DEĞİL”
“Ligde 12 hafta geride kaldı. Öncelikle takımızın şuanki durum değerlendirmesini yapalım. Şuana kadar gelinen nokta 19 puan çok, çok iyi değil, çok kötü değil. Süper Lig’e yeni çıkan bir takım için fena sayılmaz. Biraz geriye gidelim, bazı şeyleri çok kolay unutuyoruz. Biz Erzurum’a 13 kişi ile gittik. Sezonbaşı hazırlık maçı yapamadık. Daha 10 gün öncesine kadar sahamız yoktu. Bunlar unutulmamalı.”Başkent ” diyoruz, “Destek ” diyoruz, hala anlamış değilim, gereken destekler bir türlü gelmiyor. Zaman, zaman kötü oynadığımız maçlarda oldu.Önemli olan kötü oynarken de kazanabilmek. Konyaspor maçı olabilird.

” MEDYA OLARAK DESTEK OLMALISINIZ .”
“Bizim göz göre göre 2 maçta 6 puanımız gitti.Hakkımız olanlar elimizden alınıyorsa… Sizin de bizim hakkımızı aramanız gerekiyor. Bizim durumumuz ortada. Hep futbolcu ve antrenörlerden beklememeliyiz. Beş ay oldu. Kolay değil, bu çocuklar beş ay para almadı. Bizi göklere çıkartın demiyoruz ama bizim haklarımızı arayın. Bu takım bu sene ligde kalırsa takımın önü açılacak.Hep beraber hareket etmemiz lazım. Taraftarlar gereğini yapıyor ve her yerde bizi destekliyor. Bize niye yardım gelmiyor. Tarihi bir kulüp. Ben buraya gelirken böyle bir başkent beklemiyordum. Bu takımın bu sene ligde kalması lazım. 19 puan kimseyi aldatmasın. Oynadığımız lig, çok tehlikeli bir lig. Çok akıllı olmamız lazım. Rehavete kapılmadan çalışarak bir şeyleri başarmak istiyoruz.”
ZOR MAÇ
” Beşiktaş maçı zor. Her maç zor. Onlar açısından da bizim açımızdan da zor bir maç. Rakibin kim olduğuna bakmıyoruz. Önümüzde 5 sert maç var. Önce Beşiktaş , sonra sırasıyal Çaykur Rizespor, Mdipol Başakşehir, Sivasspor ve Göztepe. Birileri zirveyi kovalıyor, birileri de ligde kalma mücadelesi veriyor. Alacağımız her puan çok önemli. İyi hazırlandık. Taraftarların desteğiyle burada iyi mücadele ederek Beşiktaş maçından puan veya puanlarla ayrılmak istiyoruz.

“TARAFTARLARIMIZ SAKİN OLSUNLAR”
“İsterseniz, inanırsanız, fiziksel ve psikolojik olarak oynamaya başlayıp, futbolun doğrularını yerine getirirseniz futbol sizi ödüllendirir. Beşiktaş maçı da güzel bir başlangıç olur. Taraftarlara şunu söylemek isterim, geçmişte bir şeyler yaşanmış. Geriye dönük bir hesaplaşma uğruna rakiple bu yönde mücadele etmektense, biz mücadelemizle, futbolumuzla örnek davranış göstermeliyiz. Bunun zararı bize olacak. Taraftarlardan rica ediyorum, sakin olsunlar. Bizleri desteklesinler. Sahayı etkileyecek, ceza alacağımız olaylardan kaçınmalarını istiyorum. İstemediğimiz görüntülerle karşılaşmayalım. Bizlere ve takımlarına destek versinler ”

TAKVİYE YAPMAMIZ GEREKİYOR
“Devre arasında elbette takviye yapmamız gerekiyor. Oyuncuların hak edişlerinin ödenmesi lazım. Biz de ligde kalıcı olmak istiyorsak bizim de takviye yapmamız gerekiyor. Bunların olması durumunda ikinci devreye daha iyi başlayabiliriz. Yabancı futbolcular bizi UEFA veya FIFA’ya verebilir ve ayrılabilir. Bu işin şakası yok

Yoruma Kapalı.