KAVAKLIDERESPOR 73. YAŞINDA

Kavaklıdere Spor Kulübü'nden muhteşem kutlama . Başkent Ankara'nın en köklü amatör spor kulüplerinden olan Yesil-Siyahlılar , 73.kuruluş yıldönümünü coşkulu bir gece ile kutladı.

0 195

Kavaklıdere Spor Kulübü’nden muhteşem kutlama . Başkent Ankara’nın en köklü amatör spor kulüplerinden olan Yesil-Siyahlılar, 73.kuruluş yıldönümünü coşkulu bir gece ile kutladı.

Wonderes Event Wedding’de düzenlenen geceye,Ankara eski Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkan Yardımcısı Engin Bozkaya, Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkan Vekili Arif Ölmez, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği (TFSKD) Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz, Altındağ Spor ve Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürü Abdullah Ayar, Ankara Bölgesi Süper Lig FİFA Kokartlı hakemi Ali Palabıyık, bir çok amatör spor kulübünün başkan ve yöneticileri, geçmişte Kavaklıdere Spor Kulübü’nde başkanlık ve yöneticilik yapmış isimler, Yeşil-Siyahlı formayı geçmişte terleten, antrenörlük yapanlar ile futbolcular ve eşleri katıldı. Gece Kavaklıdere Spor Kulübü’nün 73 yıllık kısa bir tanıtım filminin izlenmesi ile başladı.

“73 YILLIK BİR MAZİ VE YENİDEN DOĞUŞ”

Gecenin açılış konuşmasında Kavaklıdere Spor Kulübü Başkanı Fatih Cürebal, kendilerini bu anlamlı günde yalnız bırakmayan tüm davetlilere selamlayarak başladı. Cürebal, “Bu anlamlı gecemizde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz. Bugün çok heyecanlıyım. Herhangi bir konuşma metni hazırlamadım. Doğaçlama konuşacağım. Kavaklıderespor gibi Başkent Ankara’nın en köklü kulübünün başkanlığını bana layık gören Arif Ölmez ve Fuat Kılıç başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. 73 yıllık mazisi olan kulübümüzü daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Kendimize Gençlerbirliği Kulübü’nü örnek alıyoruz. Tolga Duman kardeşime bir marş yaptırdık. Bu marşta, dünü hatırlayacak, bugünü yaşayacak ve de geleceğin hayallerini kuracağız. Kendimize figur alarak Çankaya ‘da kurulan ilk Türk devleti olan Hitit Arslanı’nı fiğür olarak seçtik. Tesisleşme adına çok mücadele verdik. Önümüzdeki yıl çocuklarımız kendi tesislerinde çalışmaya başlayacak. Kulübümüze 2.otobüsü aldık. Biz koskocaman bir aile olduk. Bu mücadelede hep benim yanımda olan eşime çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz yüzde yüz milli olacak. Kavaklıderespor Kulübü bir gün dünyaya açılacak. “Yeşil-Kara , Burası Ankara” diyeceğiz “dedi.

“BENİM FUTBOLLA TANIŞMAM TİCARETLE OLDU “

Geçmişte Kavaklıdere Spor Kulübü’nde futbol oynayan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran’da yaptığı konuşmasında, “Buraya geldiğimde böyle bir tablo ile karşılaşacağımı ummuyordum. Gerçekten çok güzel bir tablo var. Çok heyecanlandım. Bu gecede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “dedi.

Kendisinin futbolla tanışmasının ticaretle başladığını ifade eden Başkan Baran, “Benim futbolla tanışmam ticaretle oldu. Babam memurdu. Küçük yaşlarda Ankara’ya geliyoruz. Ailemiz ekonomik zorluklar yaşıyor.. Babamda bu sıkıntıları aşmak için Cumartesi, Pazar günleri ek iş olarak 19 Mayıs Stadı’nda bilet kesiyor. O yıllarda Ankara’nın 7 takımı var. Ben de statta gazete satarak, futbolla tanıştım. Babam kapıda bilet biz de insanların oturması için gazete satıyorduk. Maç bitince gazeteleri toplar, tekrar eve götürür, tabi, kar, yağmur çamur var. Annem o gazeteleri ütüler biz de tekrar satardık. Bu arada babamdan gizli, gizli futbolda oynuyordum. 5 yıl genç takımda oynadım. Sonra A takıma geçtim. Bu arada babamdan gizli saklı oynadığım için ilişkilerimiz bozulmasın diye futbolu bırakmak zorunda kaldım. Bizim gençliğimizde İnsanlar maça girmek için gece yarısı kuyruğa girerlerdi. Şimdi maçlar 5 bin, 10 bin kişiye oynanıyor. Geçtiğimiz yıl Köln şehrinde bir maça gittim. İki sıradan takımın maçını full doldurmuşlardı. Statta 55 bin kişi vardı. Biz döner bıçağı ile maça geliyoruz. Bu nasıl bir anlayış. Futbolu yönetenlerde bir sıkıntı var. Dünyadaki futbol ile bizdeki futbol aynı değil. Ben amatör branşları çok önemsiyorum. Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spor faaliyet. Fatih başkanımı böylesine önemli iş başardığı için kutluyorum ” ifadelerini kullandı.

“BİR YILDIZ DOĞUYOR”

Kavaklıdere Spor Kulübü’nde futbol oynayan, başkanlık yapan aynı zamanda Hacettepe Kulübü Başkanı olan Gençlerbirliği Kulübü’nde Başkan Vekili olarak görev yapan Arif Ölmez’de, kapısından 40 yıl önce girdiği Kavaklıdere Spor Kulübü ile ilgili şunları dile getirdi: “Ben bundan tam 40 yıl önce Kavaklıdere Spor Kulübü’nün kapısından futbolcu olarak girdim. Uzun yıllar formasını giydim. Sonra antrenörlük, ardında da idarecelik yaptım. Daha sonra da böylesine güzide ve köklü kulüpte başkanlık görevi yapmak onurunu yaşadım. Futbolcu olarak transfer yapamadım ama yönetici olarak Gençlerbirliği’ne transfer yaptım. Bugün çok büyük mutluluk duyuyorum. Fatih başkana çok iyi bir kulüp bıraktım. Türk futbolu her geçen gün kötüye gidiyor. Gençlerbirliği ve Altınordu gibi kulüpler olmasa altyapıya yatırım yapan kulüp yok. Gençlerimize, çocuklarımıza yatırım yapalım. Birliğimiz, dirliğimiz , Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı vatanımız için, yarınlarımız için yatırım yapmalıyız. Fatih başkana teşekkür ediyorum. Bir yıldız doğuyor. Bu da Kavaklıderespor”

“İÇİM KAN AĞLIYOR”

Ankara eski Milletvekili, Aylin Nazlıaka ‘da Kavaklıdere Spor Kulübü’nün 73.kuruluş yıldönümü gecesinden etkilendiğinin altını çizerek, “Ben de Fatih başkanım gibi doğaçlama konuşacağım. Çünkü bugün burada çok sıcak bir bir aile ortamındayız. Ben de bu geceye emek ve katkı sunan Fatih başkanı, özellikle eşini kutluyorum. Böyle sıcak bir ortamdan çok etkilendim. Kavaklıdere Spor Kulübüne nice yıllar diliyorum. Biraz önce ATO başkanım 19 Mayıs Stadı’ndan bahsetti. Ben spora orada başladım. Ama bugün stat yok. Ankaralı futbolseverler, Afyon’a, Konya ‘ya, Kayseri’ye statları olmadığı için maç yapmaya gidiyorlar. Bir başkentli , bir Ankaralı olarak bu benim çok gücüme gidiyor. Kendi Başkentimizde stadımız yok. İçim kan ağlıyor. Ben amatör spor kulüplerini çok önemsiyorum. Spor sağlıklı bir birey olmanın ardından gençlere çok pozitif değerler katar. Herkes spor yapmalı. Her zaman sporun ve amatör kulüplerin yanında olmaya devam edeceğim ”

TOLGA DUMAN’DAN MARŞ

Protokol konuşmalarının tamamlanmasının ardından öğretmen Zeynur Kılıç yönetiminde Kavaklıdere Spor Kulübü altyapı futbolcuları Atatürk Çocukları şarkısını seslendirdi. Şarkı salondan büyük alkış aldı.

Şarkının ardından sıra gecenin sürprizine geldi. MKE Ankaragücü Kulübü’nün 100. Yıl Marşı’nı yazan, besteleyen ve seslendiren Tolga Duman’ın Kavaklıdere Spor Kulübü için yaptığı marş büyük heyecan yarattı. Salonda duygusal anlar yaşandı. Şanatçı çok büyük alkış aldı. Tolga Duman ‘da yaptığı kısa konuşmada Fatih Cürebal başkanı tanımaktan ve Kavaklıdere Spor Kulübü gibi köklü kulübe marş yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.