KULÜPLERDEN TFF’YE İSYAN

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu'nun Bölgesel Amatör Lig'i (BAL) kararı büyük tepki çekti. İstanbul'dan 16 takım, İzmir ve Bursa'dan 4'er takım alınırken Başkent Ankara'nın 2 takımı terfi ettirildi.

111

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu’nun Bölgesel Amatör Lig’i (BAL) kararı büyük tepki çekti. İstanbul’dan 16 takım, İzmir ve Bursa’dan 4’er takım alınırken Başkent Ankara’nın 2 takımı terfi ettirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu , 2019- 2020 sezon sonunda, önümüzdeki sezon Bölgelsel Amatör Lig‘de mücadele edecek takımları belirledi. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASK) Genel Başkanı, aynı zamanda TFF İcralı Kurulu üyesi Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez, 80 ilin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanlarına bir yazı ile durumu bildirdi. 80 ilden toplam  125 takım BAL’a terfi ederken, sadece Tunceli’den takım alınmadı.

Başkent Ankara’dan Sincan Belediyespor ve DSİSpor’da bir üst lige alınan takımlar arasında. Böylece TKİSpor, Keçiören Belediye Bağlumspor, Çubuk Futbol Kulübü ve Haymana Belediyespor takımları ile 6 takım Ankara’yı temsil edecekler.

Açıklanan listede İstanbul’dan 16, İzmir ve Bursa’dan 4’er takımın olması dikkati çekerken, alınan karara büyük tepki vardı. Ülkenin dört bir tarafından, bir çok şehirden, sosyal medya ve internet siteleri üzerinden karara itiraz ettiler.

Eleştirilerin odağındaki isim de TASKK Genel Başkanı ve TFF Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez oldu.

Yoruma Kapalı.