MİLLİ TAKIM ŞAMPİYONADAN ÇEKİLDİ

Bugün Çekya'nın Brono kentinde başlayacak olan U 20 Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan Milli Takımızda 2 oyuncunun testi pozitif çıkması nedeniyle turnuvadan çekildi.

48

U 21 Erkek Voleybol Milli Takımız da, 2 oyuncunun test sonucunun pozitif çıkması nedeniyle, U 20 Erkek Voleybol Avrupa Şampiyonası’ndn çekildi. Konu ile ilgili Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“26 Eylül – 04 Ekim 2020 tarihleri arasında Çekya’nın Brno kentinde düzenlenecek U20 Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası için Çekya’da bulunan 20 Yaş Altı Genç Erkek Milli Takımımıza, 24 Eylül 2020 günü Covid-19 testi yapılmıştır.

Çekya’ya gitmeden önce milli sporculara yapılan 2 test sonucunun negatif çıkmasına rağmen Çekya’da yapılan testler neticesinde, iki sporcumuzun Covid-19 testi pozitif olarak sonuçlanmıştır.

Takımımızda bulunan pozitif vakalar nedeniyle 20 Yaş Altı Genç Erkek Milli Takımımız, Çekya hükümeti ve CEV’in almış olduğu karar sonrası turnuvadan çekilmek zorunda kalmış, gerekli tedavi ve izolasyon süreci için ülkemize geri dönmüşlerdir.

Konu hakkında gelişme oldukça tekrar kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.”

Türkiye Voleybol Federasyonu

Yoruma Kapalı.