MKE ANKARAGÜCÜ 110 YAŞINDA

Başkent Ankara'nın ve ülkemizin en köklü spor kulüplerinden birisi olan MKE Ankaragücü bugün 110. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

110

Başkent Ankara’nın ve ülkemizin en köklü spor kulüplerinden birisi olan MKE Ankaragücü bugün 110. kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 100 yıl sınırını aşan nadir kulüplerden olan Sarı Lacivertli camiada ilk dakikadan itibaren sosyal medyada kutlama mesajları yağmaya başladı.

MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert’te internet sitesinde yaptığı paylaşımla 110. yılı kutladı. Başkan Mert şu ifadeleri kullandı “Kurtuluş mücadelemizde çok önemli görevler üstlenen İmalat-ı Harbiye işçilerinin temelini oluşturduğu MKE Ankaragücü’müz, 110 yıllık dev mazisi ile futbolcularından şehitler ve gaziler vermiş olup Türkiye’mizin en köklü ve en güzide kulüplerinden biridir. Ankaragücü’müz sadece bir Spor Kulübü olmaktan öte Vatan-ı Müdafaa’nın en önemli simgelerinden biridir.

Tarihimizden aldığımız bu onur ve güç ile daha güçlü yarınlara ve daha büyük zaferlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Ankaragücü’müzün Arması her zaman gururla ve onurla sonsuza kadar dalgalanacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Şanlı tarihimizin 110. yılını büyük bir sevinç ve heyecan ile kutluyor, geçmişten günümüze bu şanlı arma uğruna yaşamlarını yitiren kahraman şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum ” dedi

MKE Ankaragücü’nün 110. yılını GolAnkara ailesi olarak biz de kutluyor, başarılar diliyoruz..

Yoruma Kapalı.