MUHTEŞEM BULUŞMA

0 122

 

Türk sporuna hizmet edenlerin muhteşem buluşması. Türkiye Futbol Adamları Derneği’nin (TÜRFAD) tarafından düzenlenen “İnsanlar Yaşarken de Anılmadır-2019 Yılı 1. Ödül Töreni” Ankara Hilton Garden İnn Otel’de yapıldı. Törende, Türk sporuna hizmet eden, federasyon ve kulüp başkanlarından idarecilere, sporculardan teknik adamlara, bürokratlardan hakemlere, basın emekçilerinden , toplam kişiye ödül verildi.
Geceye, Spordan Sorumlu Gençlik ve Spor Devlet eski Bakanlarından Yücel Seçkiner, Ali Şevki Erek, Devlet eski Bakanlarından Ünal Erkan, Ankara eski Valilerinden Saffet Arıkan Bedük, Gençlik ve Spor eski Genel Müdür Yardımcısı Sezai Bağbaşı, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Erdener Oflaz,TÜRFAD Genel Başkanı Levent Erdoğan, MKE Ankaragücü Kulübü eski Başkanlarından Nevzat Karataş,Gençlerbirliği Kulübü eski Başkanı Hasan Şengel, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Ümit Kihtir, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkanı İsmail Dilber, Olimpiyat, dünya şampiyonu ve Güreş Federasyonu eski Başkanı Ahmet Ayık, Voleybol Federasyonu eski başkanlarından Ünal Erol Karabıyık, Halter Federasyonu eski Başkanı Kenan Nohut, Prof.Dr. Erdal Anadol, Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu antrenörü Artun Talay, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şube Başkanı Hüseyin Doğru, TSYD Ankara Şubesi eski Başkanlarından Mustafa Salihoğlu, Uğur Tenekecioğlu,Gençlerbirliği Teknik Direktörü Erkan Sözeri, başta olmak üzeee MKE Ankaragücü’nün eski futbolcularından Ertan Adatepe, Mümtaz Sümer, Ali Osman Renklibay, Tahsin Ünal, Adil Eriç, İhsan Kavak, Cüneyt Memişoğlu, Haluk Kargın, Mehmet Şahin, İskender Atasoy, Nazmi Erdener’in, Gençlerbirliği’nin eski futbolcularından Zeynel Soyuer, Oktay Arıca,  Cemalettin Sakallıoğlu, Harun Erol,Güneşspor’dan Aykut Ünyazıcı, hakem camiasından Ertuğrul Dilek, Talat Tokat, Metin Tokat, Bülent Yıldırım, Ali Palabıyık, olmak üzere çok sayıda spor adamının, TRT başta olmak üzere bir çok televizyon ve gazetede çalışan medya mensubunun katıldığı gecede duygusal anlara yaşandı. Geceyi TRT’den emekli deneyimli Spor Spikeri Güven Göktaş, yine aynı kurumun gelecek vaadeden spikerlerinden Asena Üner birlikte sundu.
GELENEKSEL OLACAK
TÜRFAD Ankara Şubesi Başkanı Osman Kolsuz, yaptığı konuşmada Türk sporuna bu kadar büyük hizmetleri olanlarla biraray gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ödül törenini geleneksel hale getireceklerini vurgulayan Kolsuz, “Spora gönül vermiş tüm dostlarımızı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu gecede ‘İnanlar Yaşarken de Anılmalıdır’ temamızla hala hayatta olan başarılı sporcularımız ile aramızdan ayrılan ve spora çok büyük emekleri olan büyüklerimizi de saygı ve rahmetle anıyoruz. Spor buluşmalarımıza her yıl devam edeceğiz” dedi.
95 KİŞİYE ÖDÜL
Gecede toplam 95 kişiye ödül takdim edildi. Gençlerbirliği Spor Kulübü eski Başkanı merhum İlhan Cavcav, TSYD Ankara eski Şube Başkanı Erol Yaşar Türkalp başta olmak üzere, kulüp başkanı, federasyon başkanı , antrenör, futbolcu, spora hizmet eden bürokrat ve Ampute Milli takım futbolcuları Rahmi Özcan, Fatih Şentürk, Osman Çakmak, ilk paralimlik olimpiyat madalyası sahibi milli okçu Gizem Girişmen  ödüle layık görüldüler. Ödül alanlar ve takdim edenlerin yaptıkları konuşmalarla çok önemli mesajlar verildi.

ÖDÜL ALAN MEDYA MENSUPLARI:

Mustafa Slihoğlu, Metin Gören, Meriç Enercan, Uğur Tenekecioğlu, Mustafa Kaya, Cihat Soysal, Selçuk Mumcu Atilla Türker, Levent Özçelik, Tayfun Özsoy, Lütfü Özel, Orhan Karadağ,

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.