OSMANLI KUPASINI ALDI

 OSMANLI KUPASINI ALDI

Futsal Ligi’nde 2017-2018 sezonu şampiyonu Osmanlıspor kupasına kavuştu. Mor Sarılı ekibe kupasını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreter Vekili ve Amatör Kurul üyesi Adnan Ersan takdim etti.

Futsal Ligi’nde 2017 – 2018 sezonu şampiyonu Osmanlıspor FK kupasına kavuştu. Yaşanan saha olayları nedeniyle ertelenen müsabakalar 9 Ağustos tarihinde Malatya ve Konya’da gerçekleştirildi.Oynanan müsabakalar sonucunda Final Grubu’nda liderliği elde eden Osmanlıspor FK Türkiye Şampiyonu olurken, Arnavutköy Belediye Spor ikinci, Seyhan Belediye Spor üçüncü ve Diyarbakır Alipaşa Spor dördüncü olarak ligi tamamladı.Osmanlıspor FK bu sezon ilk defa düzenlenecek UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsil etme hakkını elde .Şampiyon takıma kupasını TFF Genel Sekreter Vekili ve Amatör Kurul üyesi Adanan Ersan, Spor Toto 1.Lig Osmanlıspor-Giresunspor maçı öncesi verdi. Genel Menejer Ender Yurtgüvven, Altyapı Sorumlusu Alladdin Gözübüyük başta olmak üzere teknik ekip ve futbolcuları kutlayan Adnan Ersan, Başkent ekibine Avrupa’da başarılar diledi. Gören Köse, Sümer Alvurdu, Mahmut Akbaşa’dan oluşan teknik ekip, Romanya’da ülkemizi en iyi tanıtma ve temsil etme sözü verdiler.

HEDEF AVRUPA ‘DA TURU GEÇMEK

Osmanlıspor Futsal Takımı antrenörü Gören Köse, “Bundan sonraki hedefimiz Avrupa’da turu geçip, bir “ilk”i gerçekleştirmek olacak “dedi.

Futsal 2017-2018 Türkiye Şampiyonu Osmanlıspor, hedefini Avrupa’ya çevirdi. Antrenör Gören Köse, kupa töreni sonunda yaptığı açıklamada, “Bir sezonun emeği olan şampiyonluk kupasını kendi, stadımızda düzenlenen törenle kaldırdık. Bu şampiyonlukta emeği geçen , özellikle şampiyonluğun mimarı oyuncularımı, teknik ekip arkadaşlarımı ve emeği geçen herkesi kutluyorum.Bundan sonraki hedefimiz, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında tur atlayabilmek.Türkiye’de bir ilki gerçekleştirebilmek.Bu takım bunu başaracak güçte. Tek istediğimiz bunu sahaya yansıtmak”dedi

 

Yorum Yap