ÖZAT, “ZORU BAŞARMAYA GELDİK” DEDİ

Giresunspor deplasmanından puansız Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat, "Zoru başarmaya geldik "diyerek takımın ligde kalacağı umudunu koruduğunu dile getirdi.
 ÖZAT, “ZORU BAŞARMAYA GELDİK” DEDİ

Giresunspor deplasmanından puansız Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat, “Zoru başarmaya geldik “diyerek takımın ligde kalacağı umudunu koruduğunu dile getirdi.

Ankaraspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Giresunspor mağlubiyeti ile yaptığı değerlendirmede iyi mücadele ettiklerini söyledi. Giresunspor’u tebrik eden Özat, “Hiçbir başarı tesadüf değildir, futbolun gerçeğini bilerek iyi ve birlikte oynuyorlar. Kapanıyorlar, iyi savunma yapıyorlar, iyi gidiyorlar, kalitelerini bilerek oynuyorlar, şans da yanlarında. Buldukları pozisyonları değerlendiriyorlar, iyi gidiyorlar.” dedi.

Özat, 7 kez antrenman yapıp ikinci maçlarını oynadıklarını belirterek, “Bugün daha iyi mücadele, daha iyi oyun vardı. Kaçırdığımız pozisyonlar yediğimizden daha netti. Bundan sonraki maçlarda puan almaya, alamazsak da oyun anlayışımızı oturtmaya çalışacağız. Biz zoru başarmaya geldik. Oyuncuların oyun anlayışı, pozisyon bilgileri zayıf. Farklı bir dizilişle oynuyoruz, bunu öğrenmeleri de zaman alacak.” diye konuştu.

Yorum Yap