ÖZKÖYLÜ, “ANKARA’YA YAKIŞIR MAÇ OLACAK”DEDİ.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynanacak Başent Derbisi öncesi önemli açıklamalar yaptı. Özköyülü, maçın önemine işaret ederek, " Ankara’ya yakışır iyi bir maç olacak "dedi.

142

Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Cumartesi günü Gençlerbirliği ile oynanacak Başent Derbisi öncesi önemli açıklamalar yaptı. Özköylü, maçın önemine işaret ederek, ” Ankara’ya yakışır iyi bir maç olacak “dedi.Mustafa Reşit Akçay’dan görevi devraldıktan sonra Mor-Sarılı takımı üst sıralara taşıyan Osman Özköylü, ligin kaderini etkileyecek karşılaşma öncesi önemli açıklamalarda bulundu. İşte başarılı teknik adamın açıklamalarında öne çıkan başlıklar:

“TAKIM BİRLİKTELİĞİ ÖNEMLİ”

Görevi devraldığımız  günden bu yana takım birlikteliğine çok önem verdik. Sahada doğru oyun kurgusu ve bu anlamda yapılan doğru işler, oyuncuların kendine olan güvenlerinin artmasına ve başarılı sonuçların alınmasına neden oldu. Tabi ki bu anlamda çok mutluyuz. Osmanlıspor olarak iyi bir enerji yakaladığımızı söyleyebilirim.Ama bundan sonra alacağımız sonuçlar bizim için çok daha önemli olacak”

 

ÖNEMLİ BİR RAKİBE KARŞI ZOR BİR MAÇ…

“Bu hafta sonu çok önemli bir rakibe karşı oynayacağız. Gençlerbirliği’nin son üç haftada kaybettiği puanlar, bir handikap gibi görünse de bu durum Gençlerbirliği’nin çok iyi bir takım olduğunu hiçbir zaman gölgelemez. Çok önemli bir rakibe karşı, çok ciddi bir maçı, en iyi şekilde oynayıp, en iyi şekilde mücadele edip, kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Tabi ki rakibimizin de isteği kazanmak… Ankara’yı temsil eden iki takımın seyri güzel bir mücadelesi ve bu anlamda Ankara’ya yakışır iyi bir maç olacak. Futbolun içinde her zaman her türlü sonuçlar var ama biz moral ve motivasyonla yakaladığımız bu güzel havayı takım olarak devam ettirmek istiyoruz”

 

“KADRO ZENGİNLİĞİMİZ HAYLİ ARTTI”

Devre arasında yapılan transferlerden  kadro zenginliğimiz bir hayli artı. Şu anda oyuncu tercih etme noktasında oldukça zorlanıyoruz. Her oyuncumuz oynamaya hazır ve her oyuncumuz bu formayı sonuna kadar hak ediyor. Ama sahaya mecburen bir 11 çıkacak, 18 kişilik bir kadro olacak ve ister istemez bunun dışında kalan oyuncular olacak. Yabancı oyuncu sayımızın 10 olması ve kadroya sadece 6 kişi alabilmemiz, bizim adımıza aynı zorlukları tekrar ortaya çıkarıyor. Tabi burada oynamayan oyuncuyu güçlü ve ayakta tutmak da çok önemli… Bizim için oynamayan oyuncular daha büyük önem teşkil ediyor. Çünkü onların varlığı, kendi mevkinde oynayan oyuncuyu zorlaması, forma rekabetine girmesi, aynı zamanda ikili ilişkilerin çok iyi olması, takım içindeki arkadaşlığın, birlikteliğin çok iyi olması, takıma hem rekabet hem de destek anlamında çok katkıda bulunuyor. Herkesin bu takımda forma şansı bulacağını inatla anlatmaya çalışıyoruz”

 

“HERKES SORUMLULUĞUNUN BİLİNCİNDE”

“Takım içerisinde çok güzel bir hava var.Allah nazarlardan saklasın! İçimizde takıma zarar verecek oyuncu profili de yok, herkes sorumluluğunun bilincinde. Daha önce bu takımda oynamış, takım kaptanlığını yürüten aynı zamanda takımın ağabeyleri pozisyonundaki tecrübeli oyuncuların da olması işimizi kolaylaştırdığı kadar bize güç veriyor. Zaman geçtikçe bazı oyuncuların sırtına daha fazla yük binecektir dolayısıyla dinlendirmek adına mecburi rotasyonlar olacaktır. İşte o zaman oynama şansı bulamayan ama mücadeleyi bırakmayan arkadaşların desteği bizi ayakta tutacaktır. Bunun için onlarla sadece saha içinde değil saha dışında da özverili çalışma gerektiriyor”

 

 

 

 

 

 

Yoruma Kapalı.