POLATLI’DA TARİHİ FUTBOL ŞÖLENİ

 POLATLI’DA TARİHİ FUTBOL ŞÖLENİ

Polatlı Spor Kulübü’nün Sakarya Meydan Muharebesi’nin 97.Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlen 4.Tarihe Saygı Futbol Turnuvası’nda büyük bir heyecan ve coşku yaşandı.

Polatlı Spor Kulübü’nden önemli etkinlik. Sarı-Siyahlılar, Sakarya Zaferinin 97.Yıldönümü etkinlikler çerçevesinde Tarihe Saygı Minikler Futbol Turnuvası düzenledi. Bu yıl dördüncüsü tertiplenen turnuvaya MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği, Bursaspor, Hacettepe, Atiker Konyaspor, Altay, Eskişehirspor, Burdur Belediyespor, Elmadağ Belediye Hasanoğlanspor ve Polatlıspor olmak için toplam 10 takım katıldı. Cumartesi günü Polatlı’ya gelen kafileleri Polatlıspor Kulübü Başkanı Serkan Özkan, antrenörler Ali Kılavuz ve Ersin Elçin karşıladı. Takımlar hep birlikte başta Sakarya Meydan Muharebesi’nin geçtiği Duatepe ve Şehitlik Anıtı’nı gezdiler. Geceyi birlikte geçiren takımlar, ertesi gün kahvaltının ardından moderatörlüğünü yılların deneylim spor spikeri Tansu Polatkan’ın yaptığı panele katıldılar.

 

Panelde Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) Başkanı Murat Kandazoğlu, Türkiye Futbol Antrenörleri (TÜFAD) Ankara Şube Başkanı Tahir Çopur,yıllarca MKE Ankaragücü forması giyen, Türkiye Futbol Federasyonu’nda altyapı antrenörü olarak görev yapan Müjdat Yalman, spor yazarı Ali Öcal, sporun ve futbolun önemini anlatılar. Minik yürekli futbolcuların sorularını cevaplandırtan sonra panelistlere Polatlıspor Kulüp Başkanı Serkan Özkan, AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Futbol Saha Komiserleri Derneği (FSKD) Ankara Şube Başkanı Dilaver Gürbüz tarafından günün anısına sunulan plaketlerle panel sona erdi. 15 Temmuz Şehitler İlk Okulu Konferans Salonu’nda yapılan panelin ardından 10 takım Polatlı İlçe Stadı’nda birbirleri heyecan dolu maçlarda ter döktüler. Sahada futbolcular, tribünlerde aileler inanılmaz görüntüler sergilediler. Müsabaka bitiminde tüm takımlara turnuvanın anısına ödüller takdim edildi. Başkan Serkan Özkan, tüm takımların futbolcu, antrenör ve ailelerini Polatlı’da ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Takımların temsilcileri de kendilerine göstertilen evsahipliğine teşekkür ederek, gelecek yıl tekrar buluşmak üzere Polatlı’dan ayrıldılar. Tansu Polatkan, Murat Kandazoğlu, Tahir Çopur, Müjdat Yalman, Ali Öcal’da başta Serkan Özkan olmak üzere bu güzel etkinlikte emek ve katkı sunan Ali Kılavuz ve Ersin Elçi’ni kutladılar.

Yorum Yap